W trakcie jazdy z auta odpadło koło. Kierująca miała sporo szczęścia

2
1591
fot.: Policja Złotoryja

Kierującej samochodem kobiecie udało się zapanować na autem i zatrzymać je na jezdni, dzięki czemu uniknęła poważnego zdarzenia drogowego, a koło nie uderzyło w żaden inny pojazd.

 

 

Do dość nietypowego zdarzenia drogowego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym na drodze wojewódzkiej 364 w Złotoryi. Jak informuje tamtejsza policja od auta wyjeżdżającego ze Złotoryi w kierunku Legnicy odpadło koło.

„Wszystko działo się w trakcie jazdy. Kierująca kobieta może mówić o dużym szczęściu. Udało się jej zapanować na autem i zatrzymać je na jezdni, dzięki czemu uniknęła poważnego zdarzenia drogowego, a koło nie uderzyło w żaden inny pojazd.” – wyjaśnia mł. asp. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Podobne zdarzenie miło miejsce nie tak dawno temu w centrum Lwówka Śląskiego, gdzie na skrzyżowaniu koło LOK-u z osobówki odpadły jednocześnie dwa koła.

 

Mundurowi apelują do kierowców o regularne sprawdzanie stanu technicznego samochodu, w tym mocowania kół.

„Zadbajmy o to szczególnie w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, kiedy będziemy wymieniać opony letnie na zimowe. Po wizycie w serwisie sprawdźmy właściwe dokręcenie śrub, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom.” – dodaje policjantka.

2 KOMENTARZE

  1. Tylko kobieta mogła nie czuć, że odkręca jej się koło. To nie dzieje się w ciągu jednej sekundy. Proponuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dla kobiet w Polsce.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here