W samochodzie mieli prawie 2 tony „lewego” tytoniu

0
1270

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli prawie dwie tony tytoniu pochodzącego z nielegalnego źródła. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków, którzy kontrabandę przewozili w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.

 

 

W ubiegłym tygodniu (14 marca) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze, współdziałając z funkcjonariuszami Placówki SG z Wrocławia – Strachowic na terenie powiatu zgorzeleckiego wytypowali do kontroli drogowej samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowały dwie osoby. Kierowcą kontrolowanego pojazdu był 24-letni obywatel Polski, który jak się okazało, przewoził w przestrzeni ładunkowej samochodu ponad 1800 kg suszu tytoniowego, spakowanego w 14 kartonów.

Wartość zabezpieczonego nielegalnego towaru oszacowano na prawie 950 tysięcy złotych.

Za przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego kierowcę i jego 31-letniego pasażera pojazdu zatrzymano. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nie ujawniono innych wyrobów akcyzowych. Od mężczyzny na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę w kwocie 1700 złotych.

 

 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach.

Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego zatrzymanym osobom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

-/NOSG/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here