W ramach termomodernizacji zawory termostatyczne do pieców typu koza?

3
123
zdjęcie poglądowe

Szok! W ramach termomodernizacji mieszkańcy otrzymali zawory grzejnikowe termostatyczne. Szkopuł w tym, iż w mieszkaniach nie mają instalacji c.o. a pomieszczenia ogrzewają piecami typu koza i piecami kaflowymi!!!

 

O sprawie informuje portal wleninfo.pl:
„Koza” z termostatem to najnowszy pomysł na poprawę efektywności energetycznej budynków w gminie Wleń. W ramach projektu termomodernizacji “kozy” – popularne piece na drewno i węgiel zostały wyposażone w zawory termostatyczne. To nie żart.
(…)
Mieszkania jednego z budynków biorących udział w projekcie wyposażono w zawory termostatyczne, przy czym ilość zaworów uzależniona była nie wiedzieć czemu, od ilości okien w lokalu.”. – czytamy na łamach portalu, który przypomina, iż to nie pierwsze „kwiatki”, jakie wyszły podczas realizacji tego zadania.

Inwestorem jest tutaj Gmina Wleń, której burmistrz Artur Zych w ogłoszeniu o przetargu, w przedmiarze robót opublikował dokument potwierdzający doniesienia wleńskiego portalu.

Kilka dni temu do mieszkań zapukali fachowcy i wręczyli mieszkańcom nowiutkie, zapakowane w pudełka zawory grzejnikowe termostatyczne. Ci wpadli w osłupienie. Zastanawiają się, co zrobić z tymi suwenirami, gdzie je wsadzić?

Zabawne w tym wszystkim jest to, że w całym budynku ani jedno mieszkanie nie posiada instalacji centralnego ogrzewania, a mieszkańcy ogrzewają mieszkania tradycyjnymi piecami” – wyjaśnia zdziwienie mieszkańców wleński portal.

To nie wszystko, co burmistrz Zych w ogłoszonym przetargu przewidział dla mieszkańców. Jak czytamy w przedmiarze dot. tego budynku wykonawca ma za zadanie przepłukanie instalacji c.o. – grzejniki!

źródło dokumentu UMiG Wleń

Ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia dot. termomodernizacji dowiadujemy się, iż projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Również na budynku wisi już tabliczka informującą o dofinansowaniu projektu ze środków unijnych.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here