W przesyłkach wykryli nielegalny tytoń o wartości ponad 250 tys. zł

2
478

Blisko 338 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy zatrzymano w przesyłkach w pierwszym kwartale 2021 r. To efekt regularnych kontroli przesyłek kurierskich i pocztowych na terenie Dolnego Śląska. Nielegalny towar znajdował się w paczkach, w których deklarowano inną zawartość.

 

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas rutynowych kontroli przeprowadzonych w okresie od stycznia do marca 2021 r. zatrzymali 96 paczek z nielegalnym towarem. Ujawnili 338 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartość ponad 250 tys. złotych.

W wykrywaniu nielegalnych przesyłek tytoniu pomagają funkcjonariuszom, psy służbowe – Shila i Dracarys, owczarki niemieckie.

Obrót tytoniem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy jest nielegalny. Osoby próbujące wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną i karno skarbową.

-/Dolnośląska KAS/-

2 KOMENTARZE

  1. Państwo znowu bohatersko walczy z problemami które samo tworzy.
    Dla niewtajemniczonych 80 % ceny papierosów to haracze (podatki) narzucone przez państwo, dzięki temu ludzią opłaca się kombinować na lewo
    Co za tym idzie bohaterzy z Sejmu muszą powołać kolejnych urzędników którzy będą się zajmowali tylko tą gałęzią.
    Takie działania są idealnym podkreśleniem absurdu demokracji i państwa opiekuńczego które niszczy ekonomię kraju . 2+2=22

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here