W mieszkaniu wybuchł pożar. Na miejscu straż, policja i pogotowie

2
2777
KP PSP Lwówek Śl.

Z pierwszych informacji wynikało, iż w pożarze poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

 

W czwartkowe popołudnie 16 maja 2024 roku po godzinie 13. Dyżurni Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków we Wleniu. Z wstępnych informacji wynikało, iż w wyniku zdarzenia jedna osoba jest poszkodowana.

Na miejsce natychmiast zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, w tym cztery z JRG PSP w Lwówku Śląskim wraz z oficerem operacyjnym, a ponadto OSP Pilchowice i OSP Wleń oraz zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze i patrol lwóweckiej policji.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż do pożaru doszło w jednym z mieszkań na poddaszu. Sprawne działania pozwoliły na szybkie opanowanie pożaru, który nie wydostał się z mieszkania. Niestety, samo mieszkanie nadaje się do remontu.

Osoba, która w chwili zdarzenia była w mieszkaniu czuła się na tyle dobrze, iż odmawiała pomocy medycznej.

Przyczyny pożaru określać będą biegli z zakresu pożarnictwa. Jedna z prawdopodobnych przyczyn, to zwarcie instalacji elektrycznej.

zdjęcie nadesłane przez czytelników – dziękujemy

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here