W maseczce, rękawiczkach i z bronią napadła na sklep

12
15026
fot.: policie.cz

We wtorek 14 kwietnia około 18.50 nieznana kobieta napadła na sklep spożywczy przy ulicy Frýdlantská w Nowym Mieście pod Smrkem, Bronią w ręku zmusiła kasjerkę do wydania pieniędzy. O zdarzeniu informuje czeska policja.

Do napadu doszło tuż przed zamknięciem sklepu. Jedna z pracownic w tym momencie myła podłogę, druga stała za kasą. Sprawczyni najpierw wycelował broń w sprzątającą kobietę. Ta jednym ruchem odsunęła pistolet od siebie. Następnie napastniczka wycelowała w kasjerkę, podeszła do niej, przeładowała i zażądała wydania gotówki.

Kasjerka wydała wszystkie pieniądze, które sprawczyni schowała do plecaka. W tym czasie sprzątająca pracownica nadal zmywała podłogę.

Sprawczyni zaledwie po kilkudziesięciu sekundach opuściła sklep. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na monitoringu. Widać na nim moment wejścia napastniczki, to jak w trakcie napadu jedna z pracownic jakby nic się nie działo prowadziła porządki, przebieg całego napadu oraz moment wyjścia ze sklepu uzbrojonej kobiety, która skinięciem głowy najprawdopodobniej podziękowała, lub grzecznie powiedziała: „Na shledanou” (do widzenia).

Teraz napastniczki szuka czeska policja.

Trwają intensywnie poszukiwania uzbrojonego rabusia. Jest prawdopodobnie młodszą kobietą, około 160 cm wzrostu, średniej budowy ciała. Ma jasne włosy. W czasie rabunku miała na sobie ciemną czapkę baseballówkę. Na twarzy miała maseczkę. – informują czescy policjanci i dodają – Napastniczka była ubrana w ciemną bluzę z kapturem i naciągnęła ją na czapkę z daszkiem. Nosiła również ciemne spodnie kieszeniowe i ciemne buty na nogach. Miała na sobie obszerną bluzę i obszerne spodnie. Napastniczka miała specyficzny rodzaj chodu, podczas którego kołysała się na boki. Według świadków kobieta mówiła po czesku bez obcych akcentów.

fot.: policie.cz

Czescy policjanci zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają napastniczkę.

Jeśli poznajesz kobietę na filmie i załączonych zdjęciach, prosimy o natychmiastowy kontakt z naszą bezpłatną linią 158 lub dowolną policją Republiki Czeskiej. Nie próbuj zatrzymywać kobiety, ponieważ wciąż może mieć przy sobie broń palną” – por. Bc. Ivana Baláková z czeskiej policji.

Koniecznie obejrzyj nagranie

12 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem powinni powiązać sprzataczke z napędem…wyglądało to tak jakby matka do córki ” co do mnie celujesz?” I odepchnela pistolet…A potem jak gdyby nigdy nic podłogę sprząta.. ciekawe..

  2. A ja jestem w stanie wyobrazić sobie, że dla tej sprzątaczki “napad z bronią w ręku” w małym sklepie spożywczym, w małej mieścinie jaką jest Nove Mesto to kompletna abstrakcja i jej umysł nie przyjął do wiadomości tego co się wydarzyło

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here