W hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej zawyją syreny

65
1499

Jutro, 10 kwietnia br. o godz. 08:41 w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej w całym kraju zostaną uruchomione syreny alarmowe.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Użycie syren alarmowych

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania.

10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

65 KOMENTARZE

 1. Już dosyć tych miesięcznic nie dobrze się robi 10 każdego miesiąca. Wszyscy straciliśmy swoich bliskich i nie robimy cyrków. Wódź najwidoczniej chce zagłuszyć swoje sumienie , to przez niego ludzie stracili życie .

 2. W tych czasach,kiedy Ukrainskie kobiety z dziećmi słysząc wycie syren uciekają pod stoły,kładą się na podłogi, przeżywają znowu traumę z okresu wojny, bombardowanie to jest super pomysl

 3. Wrażliwi się znaleźli, niedawno chodzili wieczorami i wrzeszczeli “wyp…ać”. Czy choć jeden z drogim może zrozumieć w tym swoim zaślepieniu nienawiścią, że trzeba choćby przetestować system ostrzegania, bo może nam się przydać w następnych miesiącach? Jaką krzywdę wyrządził śp Lech Kaczyński, że Go tak nienawidzicie?

  • ZZ – jesteś taki strolowany troll piszący jak propagandysta Jerzego Urbana – nikt choćby słowem nie napisał o nienawidzeniu Lecha Kaczyńskiego. A za podpowiedź o teście systemu ostrzegania “bo może nam się przydać w następnych miesiącach?” ślicznie w swoim i rodziny pięknie dziękuję. Tylko przed kim ostrzegasz ? Domyślnie przed Kaczyńskim ?

 4. “…- Ktoś, kto podejmuje takie decyzje a to będzie w niedzielę wczesnym rankiem gdy większość uchodźców albo będzie w łóżku albo w pidżamie a większość dzieci jeszcze we śnie,nie ma pojęcia czym jest uchodźstwo wojenne – mówi Wirtualnej Polsce prof. Maciej Duszczyk, wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz członek Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w mocnych słowach krytykuje decyzję rządu o uruchomieniu syren alarmowych 10 kwietnia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej… Osoba, która podjęła decyzję o uruchomieniu syren, nie nauczyła się niczego z ostatnich sześciu tygodni. Nie odrobiła żadnej lekcji i nie ma zielonego pojęcia, czym jest uchodźstwo wojenne. Apeluję do rządzących: odwołajcie to – mówi nam prof. Duszczyk…Jak dodaje, “oczywistym jest, że Polacy zawsze będą pamiętać o katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, a w jej rocznicę wspominać w myślach czy modlitwach osoby, które tam zginęły”. – Nie może to jednak oznaczać braku elementarnej empatii dla tych, którzy uciekli przed wojną do naszego kraju!… W uchodźstwie wojennym podstawą jest wyciszenie i nieprzywracanie wspomnień. Podstawową informacją dla rodzin z Ukrainy goszczących w Polsce powinna być ta: nie oglądajcie w telewizji cały czas zdjęć z wojny i nie proście Ukraińców o komentowanie tego, co widzicie. To są podstawowe rzeczy, jestem zdumiony, że rządzący nie mają o tym pojęcia – mówi Wirtualnej Polsce prof… MSWiA podkreśliło, że “do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim…Pytam się jak taki SMS uspokoi uchodźcy 5,6,7,8 latka będącego prawdopodobnie w niedzielę w tym czasie jeszcze we śnie,że to tylko głupi kaprys kogoś decyzyjnego…Nie ma żadnej możliwości, żeby taką informacją przekonać uchodźców z Ukrainy, że to nic nie znaczy, że nie trzeba się bać. Lęk rodzi się podświadomie. Ukraińcy mierzą się z wielką traumą. Wyobraźmy sobie, że ktoś będzie na przykład spał i nagle usłyszy dźwięk syren. Może zacząć chować się pod łóżko, uciekać do piwnicy. To jest podświadome. Ludzie mogą dostać spazmów czy płakać. Jak wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku, że są syreny i nie trzeba się bać? Jak powiedzieć to dziecku, który widział zamordowanych członków swojej rodziny? – pyta prof. Maciej Duszczyk…” .
  Co można powiedzieć o takich ludziach co podjęli taką decyzję wiedząc jednocześnie,że do tej pory nie robili tego przez dwanaście lat?-BRAK SŁÓW!!! Czy jeszcze czymś gorszym nasi obecnie rządzący nas zaskoczą przed oddaniem najprawdopodobniej władzy tej jesieni?

 5. Do eLKa, syrena, jak sama nazwa wskazuje, jest do alarmowania o niebezpieczeństwie, a do uczczenia pamięci jest cmentarz, kościół lub inne stosowne miejsce. Nie mieszajmy pojęć, bo i tak w naszej Ojczyźnie od jakiegoś czasu, jest wszystko postawione na głowie.

 6. Propagande robicie panowie z PO, nie chcecie uczcić katasyrofy i tyle, syreny w miastach wyją na pożary po kilka razy w miesiącu i nikomu nie szkodzi w tych czasach, zachowujecię się żałośnie jakby nie bylibyście Polakami i wspierali inne państwo.

 7. Mam nadzieję, że jutro o 8.40 przytrafi się 10-cio minutowy zanik prądu…
  Jeśli wycie syren jest dla kogoś wyznacznikiem hołdu i pamięci – to może warto zrewidować swoje pojęcie oddawania hołdu i czczenia pamięci właśnie…?
  Mamy w naszym kraju dwa miliony gości, dla których dźwięk syren jest dźwiękiem koszmaru i traumy. Koszmaru i traumy sprzed tygodnia, dwóch, może trzech…
  Jakim trzeba być bezdusznym cepem, żeby nie brać tego pod uwagę.
  Gdyby koty (a zwłaszcza jeden kot) bały się syren, na pewno nikt by w tym kraju nie wpadł na ten idiotyczny pomysł.

 8. Zbrodniarz wojenny z Kremla dostaje błogosławieństwo od patriarchy Cyryla w sprawie niszczenia Ukrainy. Nasz Korwin Mikke poddaje w wątpliwość zbrodnię putinowską w Buczy bo jakoś dziwnie są ułożone zabite osoby leżące na ulicy. Wypróbowany przyjaciel naszych rządzących skrajnych prawicowców Orban w sprawie tej samej Buczy twierdzi,że nie wszystko jest prawdą co widzą własne oczy. Nasz premier w samym już epicentrum kampanii wyborczej we Francji mówi,ze Emannuel Macron jest “be” i przypomina jako historyk,że nikt nie negocjował z Hitlerem (kto dał mu dyplom historyka???) tak jakby zwycięstwo wypróbowanej przyjacółki jego Le Pen było błogosławieństwem dla Polski. Jutro mają pierwszy raz od 12 lat zawyć syreny o godzinie ósmej tak jakby to miałoby być antydiotum na agresję zbrodniarza z Kremla i tak jakby przedtem o tych syrenach nie pamiętano. Na piedestał wychodzi kolejny raz ale teraz pod baldachimem Maciarewicz ze swoją bomba termobaryczną.Tak ten sam Maciarewicz jak sam kiedyś mówił wielbiciel Che Gevary i który w 1999 roku gdy sejm głosował w sprawie przystąpienia Polski do NATO to razem z Łopuszańskim grzmiał w sejmie,że to zdrajcy ci posłowie co zagłosują za wstąpieniem do NATO i że do każdej gminy powysyła kasety (wtedy nie było innych nośników) ze zdrajcami Narodu co głosowali za tym aktem. Są też i inni co wysyłają innych do psychiatry. Świat staje na głowie i dla małej garstki nieudaczników politycznych i ich wielbicieli nieudaczników w E=mc2 faktycznie potrzebny jest nie tyle okulista co psychiatra.Najlepiej to wyartykułował podczas koncertu dla Ukrainy w Łodzi aktor Seweryn gdy deklamował ukraiński wiersz a na końcu spontanicznie dodał “…24 luty 2022…ruskij karabl…………idicie na ****…”. Już krąży w internecie bajka z wilkiem i zającem ale nie dla dzieci a dla dorosłych gdzie wilkiem jest Rosja a zającem Ukraina. Gdy po wielu niepowodzeniach wilka zając ucieka a wilk krzyczy do zająca “…nu zajac pagadzij..”. Zając to słysząc zatrzymuje się,obraca się i podbiega do wilka krzycząc do niego “…idij na ****… “.

 9. TY nie masz jaj, więc jedź na Kreml, bo co Polskie i dotyczy polskich, ważnych wydarzeń Cię uwiera, więc jedź tam i podziwiaj mauzoleum lenina… powodzenia trollu

  • polskie ważne wydarzenia to są klęski na każdej płaszczyźnie i narodowa tradycja rozkradania i niszczenia własnego państwa od środka. nasze elity w ue najbardziej boli to, że nie można rozkładać państwa bo ktoś tego pilnuje xD

 10. O proszę jak się wszyscy przejmują wyciem syren a petardy napie….cię … W Sylwestra i nie przeszkadza nikomu ,że kojarzą się z wybuchami i są ludzie ,którzy się tego boja

 11. W katastrofie zgineli piloci,załoga samolotu nie tylko członkowie rządu, wstyd i jeszcze raz wstyd gdzie nie włączyli syren na kilka sekund i niechcą pamięć o katastrofie i jako Burmistrzowie nie mają swojego zdania, wstyd ,wstyd.

 12. To wampiryzm polityczny bez żadnych skrupułów
  nawet jeżeli rodziny ofiar smoleńskich od lat proszą,
  o nie wykorzystywanie katastrofy w marketingu politycznym
  np: miesiączki smoleńskie.
  O 8.41 w niedzielę w warunkach traumy wojny na Ukranie
  sekta pisowskoziobrawska stawia Naród na baczność,
  bo wodzuś kaczyński sobie tak życzy.
  Wszyscy wiedzieli, że warunki tam były katastrofalne.
  Jarosław rozmawiał z bratem. na kilka minut przed i nie doradził swojemu bratu,
  żeby w takich warunkach nie lądowali
  Ot tak ruska mentalność: żadnego poszanowania
  dla elementarnych zasad ludzkiego bezpieczeństwa !
  Ludzie prezesa np: Duda dalej tak kursują
  w ruchu powietrznym i lądowym !
  Zniszczone i uszkodzone samoloty i limuzyny.
  Gigantyczne odszkodowania z budżetu państwa

  • Widzimy, widzimy, jak tzw. ,,zjednoczona prawica” wspiera sługusów, pupili, agentów Putina
   Orban, Le Pen, Salwini – to ich w przeddzień zbrodniczej inwazji kacapów Putina
   PiS gościł na konferencji w Warszawie – stolicy naszej Polski.
   (kilka milionów z budżetu -( nas wszystkich Polaków to kosztowało)
   na to przecież Pisowcy wydali – na popieranie sługusów Putina!
   To nas wszystkich konkretnie już drogo i będzie jeszcze drożej kosztowało.
   Dla zbrodniarza Putina to przecież tacy pożyteczni idioci, co osłabiają Unię Europejską i NATO…..

 13. “Miesiączki”, to ty masz kacapie, widać kremlowska szkoła nie poszła w las! Wodza, to masz na bioalorusi i zsrr WARA od ludzi, którzy walczą o prawdę i naród Polski. … Ty tam byłeś i wszystko widziałeś, pewnie najlepiej wspominasz wpadanie w objęcia donka i putlera. Powodzenia i włącz mózg, bo nieużywany organ zanika.

  • Ze smutkiem czytam Twoje wypociny.
   Pełne nienawiści do drugiego człowieka o innym spojrzeniu na problem. Zaraz określenia typu kacap, donek, putler, bezmózgowiec.
   Żal mi Kaczyńskiego i jego dworzanina w pałacu prezydenckim, żal mi Morawieckiego i jego byłego ministra Maciarewicza – speca od ładunków wybuchowych w samolotach, żal mi Kurskiego i jego postępowania jak liść brzozy. Za co żal ? Za to, że ich aktyw wyborczy jest pozbawiony racjonalności w myśleniu, powiedziałbym bardziej dosadnie – pozbawiony jakiegokolwiek myślenia, zaślepiony.
   A Kaczyński i jego teoria o zamachu ? No cóż, jaki wyborca taki wódz, jaki wódz taki elektorat.

 14. No i jak się spało, dobrze? No to co w 1 listopada też syreny? Nie? A no tak mój trup jest lepszy niż twój. Jak widać sekta smoleńska dalej pierze mózgi , a ile trolli się zleciało!

 15. Żal Ci wszystkiego, ok Twoje zdanie i poglądy. A nie żal Ci, jak oglądasz zdjęcia polskiego samolotu (dowodu zbrodni/katastrofy) rozbitego w drobny mak… ciał elit wrzucanych na wozy, jak śmieci, bez żadnej godności dla zmarłych i ich rodzin…. zdjęć z prosektorium co wyprawiała pani kopacz… I wiele innych spraw…. to wszystko dla Ciebie jest w porządku??? Żal mi Ciebie.

  • ,,Wszyscy wiedzieli, że warunki tam były katastrofalne.
   Jarosław rozmawiał z bratem. na kilka minut przed i nie doradził swojemu bratu,
   żeby w takich warunkach nie lądowali
   Ot tak ruska mentalność: żadnego poszanowania
   dla elementarnych zasad ludzkiego bezpieczeństwa !”
   I tak latają w kółko Macieja……

  • Dyskutujmy z szacunkiem dla argumentów a nie dla wyuczonych na pamięć formułek wymyślonych przez aktualny aparat propagandy. Oczywiście, zgadzam się z Twoją opinią w kwestii szacunku dla Ofiar katastrofy, mogło być lepiej, mogło być inaczej. Niestety, daleki jestem od wskazania winnych zaniedbań, było ich wielu, od ówcześnie rządzących po opozycję.
   Czy wyobrażasz sobie pogrzeby w Polsce po miesiącu czy dwóch od katastrofy ? Czy wyobrażasz sobie „kompletowanie – przepraszam za słowo” szczątków ofiar trwające miesiąc czy dwa ? Czy wyobrażasz sobie sprowadzenie do Polski części samolotu z metrową czy dwumetrową warstwą gruntu o powierzchni przekraczającej hektar ? Czy ten szkielet samolotu w Polsce przebadany, prześwietlony czy rozłożony na czynniki pierwsze, zakończyłby spory i dał jednoznaczną odpowiedź o przyczynie katastrofy ?
   Może inaczej.
   Katastrofa samolotu premiera Sikorskiego do dziś jest owiana mgłą tajemniczości schowanych głęboko dokumentów w angielskim archiwum, przyjaciele z Wielkiej Brytanii jakoś nie spieszą się z ich odtajnieniem… Czyżbym był uprawniony do osądu za katastrofę ludzi Stalina – jak twierdzą niektórzy historycy, do osądu Anglików i Polaków nieprzyjaznych wielce Sikorskiemu jak twierdzą inni ? A może to była zwykła katastrofa lotnicza z winy urządzenia lub pilota ?
   Na koniec.
   Katastrofa pod Smoleńskiem będzie “żyła” jeszcze przez kilka pokoleń, wykorzystywana na wszelkie sposoby. Ku uciesze elektoratu. Nie wiem jakiego – mogę tylko się domyślać…

 16. Po pierwsze, aparat propagandy mamy uwidoczniony na wschodzie, że ludzie w Rosji nie mają dostępu do niezależnych informacji. Nazywajmy rzeczy po imieniu, nie zakłamujmy rzeczywistości i nie twórzmy historii na nowo. To, że mówią prawdę, nie wszystkim się podoba, więc te wyuczone formułki rzucone są przez opozycję, która nie ma żadnych argumentów. Uważasz, że w czasie takiej tragedii, na skalę światową (kraj traci przywódców) nie ma wyjątkowych postępowań??? Tylko trzeba postępować zgodnie z procedurami…? Powierzać sowietom, pod nadzorem putlera pieczę nad śledztwem, bez udziału niezależnych komisji, to jest w porządku….? Mamy wierzyć kłamcą, przecież ofiary w Katyniu, nasi żołnierze uciekli do Mandzurii w 1940 r., prawda? A Brytyjczycy też nas sprzedali, a my byliśmy przyjaciółmi, nasz przyjaciółmi. Po 43r. wszystko było robione, by nie urazić wujka joe, naszym kosztem, granic itd. Ciesz się, że jest jeszcze “taki” elektorat, bo gdyby rządził Twój ulubieniec donek, “piniedzy by nie było” a bronek kompromitował by wszystkich Polaków na świecie, swoim “bulem” gramatycznym… przejrzyj na oczy, jeśli zależy Ci na ojczyźnie, przyszłości Polaków.

  • To niestety typowa scholastyka tj. popieranie zbieraniną rzekomo rzeczowej faktografii błędnych wniosków.
   ,,Po pierwsze, aparat propagandy mamy uwidoczniony na wschodzie, że ludzie w Rosji nie mają dostępu do niezależnych informacji. Nazywajmy rzeczy po imieniu, nie zakłamujmy rzeczywistości i nie twórzmy historii na nowo”
   Aparat cynicznej propagandy mamy w Polsce np:
   TVPiS (kurskiego) – ,,ten ciemny lud to wszystko łyknie”
   wolne media to jeszcze przed kilkoma miesiącami chciała w Polsce likwidować
   mafia-sekta pisowskoziobrowska (suski agent ruski na polecenie prezesa K…….)
   Rządzą już 6 lat i co ????
   Robią z Polaków durni. Już wszyscy to widzą !
   Cynicznie żerują jak hieny na tej tragedii, do której sami doprowadzili.
   Dla władzy politycznej Kaczyński i jego sekta zrobią wszystko.
   Skompromitują nawet powagę i szacunek dla ofiar i ich rodzin.
   (wielokrotne przymusowe ekshumacje (wbrew błaganiom rodzin)
   Dzwonią ruble Antoniemu w kieszeni !

 17. Ruble, dzwonią u Donka, co się układał z putlerem wtedy. Dlaczego np. osobno poleciał donek, a osobno reszta, która zginęła później… posłuchaj Sobie teraz donka, jaką hipokryzję pokazuje = teraz mówi, by wstrzymać węgiel ze wschodu, a 10 lat temu, cyt.”żadnego ambargo na węgiel ze wschodu nie będzie”… to jest cały donek, jak i cala reszta, szarańczy zaKODowanej… sprzedawczyki, targowiczanie i złodzieje ich motto “piniedzy nie ma i nie będzie “

 18. Dobra dobra, a WOŁYŃ mówi cos wam! I teraz jeden z drugim przyklaskują temu cyrkowi… mam nadzieję że historia nie zapomni tej zbrodni, i te 4 mln ukraincow zastaną tak samo dojechane jak nasi dziadkowie całkiem niedawno. Pozdrowienia dla tych wszystkich idiotow, co przestali samodzielnie myśleć. A taki mądry niby??! Obudź się i otworz oczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here