Burmistrz Lwówka Śląskiego zarządziła otwarcie targowiska

24
3145
zdjęcie poglądowe - fot. UGiM Lwówek Śl.

Trzy tygodnie temu burmistrz M. Szczęsna wydała zarządzenie nakazujące czasowe zamknięcie targowiska miejskiego w Lwówku Śląskim, w związku ze stwierdzonymi przypadkami koronowirusa COVID-19 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z koniecznością zapobiegania i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi wywoływanej tym wirusem z dniem 17 marca 2020 roku zamyka się Targowisko Miejskie „Mój Rynek” zlokalizowane w mieście Lwówek Śląski …” – mogliśmy przeczytać w zarządzeniu p. burmistrz.

Wczoraj M. Szczęsna złagodziła swoje stanowisko i nakazała przywrócić do funkcjonowania miejskie targowisko.

24 KOMENTARZE

 1. Błagam !!!!! Zostańmy jeszcze w domu bo inaczej będziemy prosić o zgody wychodzenia na pogrzeby zmarłych. Patrz: Ameryka, Włochy, Hiszpania itp. Ukraina już kopie mogiły.

  • Przecież ludzie robią zakupy w sklepach a targowisko to to samo za to może pomóc przetrwać lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom. Kto się boi nie założy maseczki rękawiczek tylko zostanie w domu, proste

  • Nie wydaje mi się. W innych miastach bazary i targi sa czynne ale tylko można sprzedawać warzywa, owoce i inne rzeczy spożywcze. Przecież pani burmistrz nie otwiera targowiska dla sprzedaży ciuchów tylko umożliwia sprzedaż warzyw, owoców miodu itp. Nie rozumiem oburzenia. Bazary obejmuje taka sama zasada co markety. Na terenie bazaru/ targowiska może znajdować się także ograniczona ilość osób. Ilość stoisk razy 3 osoby. Wieksze prawdopodobieństwo zarażenia sie wirusem jest w zamkniętych pomieszczeniach takich jak markety niz bazary

 2. To pootwierajmy fryzjerstwa, restauracje, sklepy odzieżowe,stadiony -ci ludzie też nie mają z czego żyć!Jak to było?chcesz idziesz,nie chcesz nie idziesz.Glupota soltysowej w krystalicznej postaci.Z dzieckiem spacerować nie można, rowerem nie,po 3 na kasę w Biedrze,godziny dla seniorów, kwarantanny ale targowisko otwieramy. Niech się schodzą emeryci.

 3. Ręce opadają . W całej Polsce wszystkie targowiska pootwierane . Ludzie mają swój rozum ,kto chce handluje ,kto chce przychodzi kupuje . Na tym targowisku 5 handlarzy na krzyż i klientów tyle samo ,więc po co było robić jakieś wariactwa z zamykaniem i zabieraniem ludziom jedynego zródła dochodu .Wariactwo jakich mało . Wszędzie trąbią pootwierać targowiska ,a Lwówek zamknięty bo ktoś chce pokazać kto tu rządzi .Z resztą ktoś ,kto sam kiedyś tam handlował i zna to od podszewki .

 4. ELA-Wszędzie trąbią pootwierać targowiska -hehehehe daj przykład gdzie trąbią i gdzie w Polsce pootwierane .jak 5 na krzyż to po co to otwierać??Jaki sens jak klientów też 5 na krzyż?Razem 25 dziennie .Zysk dla miasta niesamowity i utarg pewno w tysiącach liczony.Żenada.Na tej zasadzie można wszystko pootwierać bo jedyne żródło dochodu.Kto chce handluje ,kto chce przychodzi kupuje.Jutro giełdy otwieramy na tej debilnej zasadzie i miejmy nadzieję ,że będziesz tam pierwsza..i ostatnia.

  • W Bolesławcu chociażby. Sama niedawno kupowałam tam ziemniaki i pani mowila ze oni mogą. I faktycznie sa. W Sieradzu w woj łódzkim ryneczek zielony także otwarty gdzie tam faktycznie mozna mówić o większej ilości osób gdyz jak sama nazwa wskazuje ciuchów tam nie kupisz. Bazary i targi sa otwarte dla sprzedających warzywa, owoce , miód itp. O co ten dym?

 5. DO JUŻ NIE OBYWATEL
  Zacznij czytać wiadomości z Polski w internecie a nie komentarze na LWÓWECKIE.INFO to będziesz wiedział gdzie piszą . Wkoło rynki pootwierane BOLESŁAWIEC ,LUBAŃ ,MIRSK ,ZGORZELEC i nie tylko dla spożywki . Kto musi pracować pracuje ,kogo stać na siedzenie w domu siedzi nikt nie jest samobujcą .I jak byś nie wiedział to sprzedającym płody nie zaproponował nikt ,że dostanie część średniej krajowej tak jak w Zus ,małym rolnikom ,którzy dorabiają handlem nie tylko płodami też ,więc co Ty możesz wiedzieć ,z czego mają żyć .

 6. Do już nie obywatel
  Debilne i żenujące to są Twoje wypowiedzi.
  Tak jak ktoś wyżej wspomniał nie znasz sytuacji, nie wiesz jak jest, kto handluje, kto kupuje za zabierasz głos. Marne i bezsensowne 5 groszy dorzucasz. A może pomyśl z tej strony, ktoś kto utrzymuje się z handlu i uprawą warzyw itp. Przy zamkniętym targowisku co ma z tym zrobić? Ani nie zarobi, ani tego nie sprzeda. Wszystko na straty. Żal i lamet dotyka mnie ze takie istoty funkcyjna z takim podejściem jak Ty..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here