W Dniu Edukacji Narodowej podziękowali nauczycielom za ich trud

4
1975

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku i jest świętem wszystkich tych, którzy są związani z edukacją: Nauczycieli, Pedagogów, ale także wszystkich Pracowników, którzy wspierają ich ciężką pracę dydaktyczną i wychowawczą.

 

Z tej okazji w poniedziałek, 14 października 2021 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląski odbył się uroczysty apel, podczas którego podziękowano Nauczycielom, Pedagogom, Dyrekcji i wszystkim Pracownikom szkoły za ich trud i ciężką pracę.

Przybyłych na tę uroczystość gości, nauczycieli oraz licznie zgromadzoną młodzież powitał Dyrektor Pan Andrzej Bielak, który w pierwszych słowach nawiązał do trudnej historii naszego kraju i roli, jaką w wychowaniu patriotycznym odgrywa szkoła.

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela – tak naprawdę jest to święto edukacji Polskiej. Polskiej edukacji, ponieważ możemy uczyć się w Polskiej szkole, Polskiego języka, Polskiej historii, możemy się uczyć tego, czego Wy młodzieży pragniecie. – mówił dyrektor, który wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzył cierpliwości, samych sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej oraz jak najlepszych efektów kształcenia młodzieży uczęszczającej do lwóweckiej szkoły.

Pan Starosta Daniel Koko w imieniu swoim, ale także Zarządu Powiatu i wszystkich radnych złożył serdeczne podziękowania dyrekcji i nauczycielom ZSOiZ, dziękując za współpracę, za zaangażowanie i rozwój oświaty w powiecie lwóweckim. Starosta nawiązał także do trudnej sytuacji, w jakiej są dziś nauczyciele, którzy są protestują walcząc o lepszą przyszłość dla siebie a tym samym i swoich uczniów. Mówił także o tym, iż znaleźliśmy się w czasach, w których samorząd nie może zapewnić tego, czego dzisiejsza szkoła i jej pracownicy potrzebują. A przecież bez nauczycieli nie ma edukacji i nie ma szkoły. Pan Starosta złożył także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia:

Szanowni Państwo z Okazji Dnia Edukacji Narodowej chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu Lwóweckiego i wszystkich radnych złożyć wszystkim pracownikom tej Szkoły wytrwałości i cierpliwości oraz radości płynącej z każdego dnia wykonywania przez Was tej niełatwej pracy. Życzymy Wam także dużo zdrowia, bo ono zawsze jest bardzo ważne. Życzymy również żeby źródłem satysfakcji z tej pracy były liczne osiągnięcia i jak najlepsze wyniki Waszych wychowanków. – życzył Pan Daniel Koko.

Pani Burmistrz Mariola Szczęsna zwracają się do nauczycieli, ale także i do młodzieży przyznała, iż w tak ważnym dniu nie da się nie mówić o polityce, bo od polityki zależy nasze całe życie. –Polityka jest wśród nas cały czas. Ta polityka, czyli tak naprawdę ci, którzy dyktują jak mamy pracować, co mamy robić a my niestety musimy się do tego przystosować. – mówił burmistrz, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, żeby Polska polityka pozwoliła im normalnie pracować.

Życzę Państwu, aby Państwa marzenia i wolność tej pracy, edukacji młodzieży się spełniły. Życzę Państwu żebyśmy zawsze byli razem, żeby szkoła była dla Państwa domem, żebyście chętnie przychodzili do szkoły, do swojej pracy i żebyście z tej pracy nie rezygnowali. – mówiła burmistrz Szczesna.

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty złożył w imieniu Pani Nadleśniczy i pracowników Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim złożył także Zastępca Nadleśniczego Pan Tomasz Jankowski.

Uroczystość w ZSOiZ w Lwówku Śląskim była także okazją do przyjęcia do społeczności szkoły uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

O nauczycielach i ich święcie nie zapomnieli także uczniowie ZSOiZ. Były kwiaty, były życzenia, padło wiele ciepłych słów. A na zakończenie apelu młodzież specjalnie dla nich zaprezentowała krótki program artystyczny.

Jeszcze przed apelem zapytaliśmy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, za co cenią swoich nauczycieli? Za to, że pozwalają nam być sobą, że nas nie szufladkują, za to, że nam pomagają i zawsze możemy na ich liczyć, za to, że każdy uczeń jest dla nich tak samo ważny, za to, że pomagają nam rozwijać swoje pasje, za wysoki poziom nauczania … – odpowiadali uczniowie.

Zobacz, jak uczniowie z powiatu lwóweckiego poradzili sobie na maturze

Wszystkim nauczycielom i pracownikom ZSOiZ w Lwówku Śląskim z okazji ich święta życzymy, aby polityka nie przeszkadzała w wychowywaniu kolejnych pokoleń młodych ludzi, by samorząd stale dostarczał nowoczesnych narzędzi do pracy i by każdy dzień pracy z młodzieżą był czystą przyjemnością a efekty nadal były ponadprzeciętne.

4 KOMENTARZE

  1. Mnie się nasunęło kolejne spostrzeżenie. Czy organizatorzy zaprosili Burmistrza Gminy I Miasta Lwówek Śląski czy działaczkę PSL? Jeżeli to pierwsze, powinna się pani Burmistrz troszkę hamować z politycznymi wycieczkami, bo na jej pensję składają się także zwolennicy obecnej władzy, a nie tylko mający 2 procent poparcia PSL. Poza tym szkoła powinna być jak najdalsza od polityki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here