Volvo uciekał przed policją. Wiózł 2- letnie dziecko

2
1680
fot. Lwówecki.info

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg ulicami Lubania za kierowcą pojazdu volvo , który we wtorek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 37- latek uciekając przed funkcjonariuszami doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem a następnie uderzył w latarnie. Okazało się, że powodem jego ucieczki było złamanie zakazu sądowego. W pojeździe, przewoził na tylnej kanapie pasażerów w tym 2- letnie dziecko.

 

W miniony wtorek (07.12.br.) przed godz. 19.00, policjanci z ruchu drogowego lubańskiej komendy podjęli pościg za kierowcą pojazdu volvo. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak to zignorował i podjął próbę ucieczki. Kierowca, jadąc z dużą prędkością, uderzył w pojazd marki vw passat. Dalszą ucieczkę prowadził wąskim ulicami Lubaniu a następnie uderzył w latarnie. Został zatrzymany przez patrol policji.

Okazało się, że za kierowcą volvo był 37-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W samochodzie poza nim znajdowała się również pasażerka oraz 2- letnie dziecko. Mężczyzna był trzeźwy, jednak został poddany badaniu na zawartość substancji zabronionych w organizmie. Ten wynik był pozytywny. W związku z tym została mu pobrana w szpitalu krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz złamanie zakazu sądowego.

W środę Prokurator Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenia.

Przypominamy! Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here