Uważajcie. Szklanka na drogach

0
1123

„Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury!”. Ale czy drogi muszą być oblodzone?

 

 

Kto nie pamięta cytatu z kultowego już filmu Miś, w którym to palacz tłumaczył kierowniczce, dlaczego jest zimno? „Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury!” Dziś wprawdzie nie mamy jeszcze kalendarzowej zimy, ale ta meteorologiczna już do nas zawitała. Wczoraj w regionie zaczął padać śnieg a temperatura spadła poniżej zera stopni Celsjusza. Na efekt długo nie trzeba było czekać.

Mokre drogi pokryła cienka warstwa lodu. W takich warunkach panowanie nad samochodem jest niezwykle trudne, a już szczególnie, jeżeli ktoś nie zmienił opon na zimowe. Przekonało się o tym w dniu wczorajszym kilku kierowców, którzy podróż skończyli w rowie.

Jednak dziś sytuacja nie jest o wiele lepsza. Słońce, jakie zagościło w południe roztopiło te niewielkie ilości śniegu a po jego zachodzie na drogach znowu zrobiła się szklanka o czym przekonuje przesyłając na dowód zdjęcia z drogi pomiędzy Proszową a Kwieciszowicami jeden z naszych czytelników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here