NIEtrzeźwy weekend w powiecie lwóweckim

0
1316

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu lwóweckiego udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom. Jedna z zatrzymanych osób miała 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotni wieczór policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim około godziny 19:30 w miejscowości Giebułtów zatrzymali do kontroli 62- letniego mężczyznę kierującego pojazdem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1 promil.

Niespełna cztery godziny później policjanci z lwóweckiej Komendy zatrzymali w Lwówku Śląskim 35- letnią kierującą pojazdem marki Renault. Kobieta podczas badania trzeźwości wydmuchała 2 promile.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 stycznia br.) funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego w Mirsku zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który prowadził swój pojazd pod wpływem środków odurzających. Badanie urządzeniem Alere wykazało obecność amfetaminy i metamfetaminy w organizmie.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here