W butelce piwa znaleziono kawałek szkła! GIS wydał ostrzeżenie

2
5132

Sezon grillowy już dawno rozpoczęty. Złocisty trunek coraz szybciej znika z półek sklepowych. Robiąc zakupy trzeba jednak uważać, żeby nie kupić piwa z „wkładką” – kawałkami szkła. Ostrzeżenie publiczne wydał w tej sprawie Główny Inspektor Sanitarny, a producent piwa wycofuje partię trunku ze sklepów.

 

Piwo Miłosław niefiltrowane z kawałkami szkła

Browar Fortuna Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. wycofuje jedną partię piwa wskazaną w komunikacie ze względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła. Produkt niebezpieczny i podlegający wycofaniu to: „PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5L, najlepiej spożyć przed: 28-11-2020”

GIS wydał ostrzeżenie

Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Na stronie internetowej http://www.browarfortuna.pl/ firma skierowała komunikat do swoich klientów. Producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia. Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania.

Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany. Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. poinformował klientów o możliwości zwrotu produktu z tej partii do sklepu, w którym został zakupiony.

-/ GIS / red/ /-

fot.: GIS Browar Fortuna PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5L

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here