Usiłowanie dokonania zabójstwa dwóch policjantów

3
1531
zdjęcie poglądowe

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy Policji z KPP w Bolesławcu.

 

 

Wczoraj około godz. 19.00 w Bolesławcu 20-letni mężczyzna oddał co najmniej dwa strzały z broni czarnoprochowej typu rewolwer przez zamknięte drzwi pokoju do dwóch interweniujących wobec niego funkcjonariuszy policji. Jeden z policjantów został ranny w głowę. W stanie ciężkim przewieziono go na SOR w Bolesławcu, a następnie LPR do Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Tam przeszedł operację. W chwili obecnej, jak ustalono stan jego zdrowia jest ciężki ale stabilny.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż w dniu 3 lipca 2024 roku, około godz. 18.45 dyżurny KPP w Bolesławcu, po otrzymaniu zgłoszenia o awanturze domowej, wysłał na miejsce zdarzenia dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. Interweniujący policjanci weszli do mieszkania, gdzie ustalili, iż Pawła B. zabarykadował się w swoim pokoju. W/w oddał do nich co najmniej dwa strzały z broni czarnoprochowej typu rewolwer przez oszklone drzwi.

W momencie, gdy policjanci zaczęli wycofali się, usłyszeli kolejny strzał, jak się okazało młody mężczyzna popełnił samobójstwo, strzelając sobie, z tej samej broni w głowę.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem miejscowego Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu przeprowadzono czynności procesowe, w tym: oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczenia broni, która jak się okazało był rewolwer kal. 4-5 mm wraz ze wszystkimi akcesoriami (prochem, metalowymi kulami, kapiszonami).

Obecny na miejscu biegły z zakresu balistyki wstępnie stwierdził, iż na posiadanie tego typu broni nie jest wymagane zezwolenie.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że Paweł B. od 2020 roku leczył się psychiatrycznie.

Z tego też powodu miał orzeczenie o niepełnosprawności. Nie zgłaszano wcześniej jakichkolwiek interwencji domowych.

W chwili obecnej wykonywane są dalsze czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Decyzją Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze śledztwo w tej sprawie kontynuowane będzie przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze – 1 Wydział Śledczy.

-/Ewa Węglarowicz-Makowska Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here