Cmentarny złodziej zatrzymany przez kryminalnych

0
1256

Kiedy on sprzątał groby bliskich młody mężczyzna ukradł mu kurtkę, portfel wraz z zawartością dokumentów oraz pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci nieustannie apelują o to, by w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste. Podkreślają, że wybierając się na cmentarz, nie powinniśmy zabierać z sobą, większych kwot pieniędzy, drogiej biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymajmy w wewnętrznej kieszeni ubrania, co z pewnością utrudni złodziejowi ewentualną próbę kradzieży. Mundurowi zwracają także uwagę, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce.

O tym, że nie tylko w okresie Wszystkich Świętych możemy paść ofiarą przestępców, czyhających na cmentarzach przekonał się ostatnio mieszkaniec Lubania, który na cmentarzu komunalnym porządkował groby swoich bliskich. To wówczas młody mężczyzna wykorzystując jego chwilową nieuwagę okradł go.

Pokrzywdzony zgłosił się na komendę i poinformował policjantów o kradzieży a sprawą od razu zajęli się kryminalni. Istotne dla mundurowych był fakt, że kradzieży mogło dokonać najprawdopodobniej dwóch mężczyzn przebywających wówczas w pobliżu miejsca zdarzenia.

„Kryminalni z Lubania wykonali szereg czynności, które przyczyniły się do wytypowania i zatrzymania złodzieja. Wczoraj (11.05.br.) policjanci z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili mu zarzut kradzieży kurtki, portfela wraz z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. 32- latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – wyjaśnia asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która przyznaje, iż sprawa kradzieży nadal jest w zainteresowaniu policji, gdyż mundurowi obecnie ustalają czy w procederze przestępczym nie brała udziału osoba trzecia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here