Uroczyste ślubowanie strażaków w KP PSP w Lwówku Śląskim

6
1370

Dnia 27 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

 

Ślubowanie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim bryg. mgr inż. Mariusza Mroza oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. kpt. mgr inż. Bartosza Lisowskiego.

Ślubowanie złożyli:

  • str. Haba Maciej
  • str. Gaweł Piotr

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

Na zakończenie uroczystości strażacy złożyli podpisy pod aktami ślubowania.

-/asp. Rzeczycki Adam, KP PSP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

  1. Oj jakby to było pokazane ślubowanie funkcjonariuszy policji zaraz były by docinki społeczeństwa jest to oni są a tu nic cisza a napisać chociaż że za długo jada do pożaru.

    • Jak kandydat na policmajstra zamiast złożyć palce do ślubowania to pokazuje “peace” to o czym mowa? Z jakiego towarzystwa się on wywodzi….co wniesie do jednostki, a co wyniesie to inna bajka.

  2. Do mieszkańca sołectwa jadą za długo chyba nie jesteś świadomy że jadą autem ciężarowym które nie pędzi jak osobówka do tego im dalej jadą do zdarzenia tym czas się wydłuża niestety. A jak już dojdą to z całym sercem się poświęcają żeby pomóc osobom poszkodowany więc doceń ich za ich zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego oraz mienia pozdrawiam wszystkich strażaków zarówno tych z Państwowej Straży Pożarnej jak i z Ochotniczych Straży Pożarnych

  3. Karetki wcale nie przyjeżdzają, lekarze nie leczą, policjanci są tylko jak trzeba mandat wlepić a jakiś baran się czepia jedynych służb, które jeszcze w tym kraju pomagają… wcale nie jeździcie za wolno 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here