Ukradli, przemalowali i sprzedali auto. Są już w rękach policją

4
3434
fot. Policja Bolesławiec

Zarzuty dla dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem pojazdu. Sprawcy pochodzą z dwóch różnych powiatu ale przestępstwo popełnili działając wspólnie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania operacyjne ustalili podejrzanych o kradzież pojazdu. Do zdarzenia doszło w połowie grudnia 2019 roku. Pojazd o wartości 30 tys. złotych został skradziony z garażu.

Mundurowi na podstawie zebranych materiałów dowodowych wytypowali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie dokonali przestępstwa.

Do zatrzymania mieszkańca powiatu zgorzeleckiego doszło na jednej z ulic Bolesławca. Wspólne działania kryminalnych i policjantów ruchu drogowego skutkowały zatrzymaniem pojazdu, którym jechał sprawca.

Następnie policjanci na terenie miasta dokonali zatrzymania drugiego sprawcy.

Podejrzani to 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego i 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Z wyjaśnień sprawców wynika, że działali wspólnie i porozumieniu. Po dokonaniu kradzieży auto zostało przemalowane a następnie sprzedane. Obecnie policjanci prowadzą czynności w celu odzyskania skradzionego mienia.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

-/ asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here