Jelenia Góra. Policjanci z CBŚP rozbili gang. WIDEO

2
2510
zdjęcie poglądowe

Chcąc zmusić świadka do zmiany zeznań pozbawili go wolności, brutalnie pobili, m.in. łamiąc żuchwę, okradli i skutego kajdankami oraz nieprzytomnego mężczyznę pozostawili w cudzym mieszkaniu. Sprawę rozwiązali dolnośląscy policjanci CBŚP i prokuratorzy, zatrzymując 3 podejrzanych, których następnie tymczasowo aresztowano.

 

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili gang, którego członkowie działali z ogromną bezwzględnością i brutalnością. Według ich relacji trzon gangu stanowili trzej mężczyźni, którzy wcześniej byli karani m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia czy przestępstwa narkotykowe.

Według śledczych sprawcy zastraszali jednego ze świadków, który miał zeznawać. W tym celu pozbawili mężczyznę wolności, brutalnie go pobili przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, okradli i pozostawili skutego kajdankami, nieprzytomnego człowieka w mieszkaniu. Dotarli także do bliskiej mu osoby i dokonali kolejnych przestępstw na jej osobie.

Działania przestępców spowodowały, iż świadek nie jest już skory do współpracy, uchylał się od obowiązku stawiennictwa w sądzie, co utrudniało postępowanie.

Funkcjonariusze CBŚP postanowili zatrzymać podejrzanych. Jak się okazało w miejscach ich zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście noży taktycznych, specjalistycznych o różnej długości ostrza, a także 3 jednostki broni gazowej – noszące ślady ingerencji, pałki teleskopowe, kajdanki, ręcznie wykonaną kulę na sznurze tzw. „kiścień”, kominiarki, 2 niebieskie sygnalizatory błyskowe, taśmy i sznury, krótkofalówki, odznakę policyjną, a także narkotyki. Śledczy ustalają do czego podejrzanym służyły przejęte narzędzia i urządzenia.

„Podczas akcji policjanci zatrzymali także poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, który był ścigany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z popełnieniem rozboju na terenie Niemiec w 2013 roku.” – tłumaczą funkcjonariusze.

W dolnośląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym jego udręczeniem, kierowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, utrudnianie postępowania karnego czy posiadania narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 3 zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here