Ukradł klimatyzator. Zgubiła go chciwość

1
857

40- latek wszedł do sklepu, a następnie niezauważony przez obsługę, wyniósł z marketu klimatyzator wartości około 200 złotych.

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Lubaniu, jednej z tamtejszych galerii handlowych. O kradzieży policję powiadomili pracownicy sklepu. Patrol jadąc na miejsce zauważył na drodze mężczyznę, który niósł wielkie pudło.

„Mieszkaniec powiatu lubańskiego nie do końca zrealizował swój niecny plan, gdyż został zatrzymany przez jadących na miejsce zdarzenia policjantów. Duże było jego zdziwienie, gdy funkcjonariusze “poprosili go” o pokazanie dowodu zakupu klimatyzatora.” – wspomina asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci po analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz przejrzeniu zapisów monitoringu potwierdzili kradzież przez zatrzymanego mężczyznę, ale szybko okazało się, że podejrzany kilka godzin wcześniej dokonał podobnego przestępstwa na terenie sklepu. Za pierwszym razem ukradł klimatyzator wartości 899 złotych. Jak tłumaczą policjanci, powrócił myśląc, że wzbogaci się o kolejny łup.

„Policjanci pracujący przy sprawie przedstawili podejrzanemu łącznie 4 zarzuty kradzieży mienia. Jednak to nie koniec, wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej takiego typu przestępstw.” – dodaje policjantka.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here