Kierowcy zmagają się z żywiołem

2
1561
zdjęcia nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Zima, z jednej strony malownicza, z drugiej zaś stawiająca przed nami liczne wyzwania. Jednym z największych utrudnień, z jakimi muszą zmierzyć się kierowcy w okresie zimowym, są drogi zawiane śniegiem. To maluczki kryształki lodu potrafią zmienić codzienną podróż w prawdziwą przygodę, wymagającą nie tylko umiejętności kierowania, ale również cierpliwości i ostrożności.

 

 

Zawianie śniegiem to zjawisko, które występuje, gdy wiatr unoszący drobne płatki śniegu porusza się w określonym kierunku. Tam, gdzie teren jest płaski, śnieg osiada na powierzchni ziemi, tworząc warstwę białego puchu. Jednak w rejonach o zmiennej rzeźbie terenu, wiatr potrafi zebrać śnieg z jednego obszaru i przenosić go na inne, pozostawiając drogi dosłownie zasypane.

Takie zjawisko każdego roku występuje w naszym regionie. Na drogach krajowych ustawiane są specjalne płoty mające ograniczyć zawiewanie dróg. Na lokalnych drogach kierowcy zmagają się z żywiołem.

W środowe popołudnie spore trudności występowały na drodze pomiędzy Proszową a Kwieciszowicami w gminie Mirsk. Jak widać na zdjęciach, które otrzymaliśmy od czytelnika, warunki były miejscami bardzo trudne.

2 KOMENTARZE

  1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniążki jak zwykle samorządowcy oszczędzają !!! Tylko co będzie jak sypnie jak przed laty ! Trzeba chyba będzie co niektórych rozliczyć w inny sposób

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here