Produkował alkohol. Został ranny podczas wybuchu

4
4579
fot. Policja Lwówek Śląski

W miniony weekend lwóweccy policjanci zostali zadysponowani do eksplozji w jednym z mieszkań na terenie Rakowic Wielkich.

 

Po dotarciu na wskazane miejsce okazało się, iż doszło do wybuchu urządzenia służącego do produkcji alkoholu etylowego. Mężczyzna, który zajmował się produkcją został ciężko poparzony i przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Natomiast uszkodzony w wyniku wybuchu sprzęt, został zabezpieczony przez policjantów, celem prowadzenia dalszych czynności.

fot.: Policja Lwówek Śląski

Przypominamy, że zgodnie z art. 12a Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych z dn. 2 marca 2001 roku, „Kto bez wymaganego wpisu do rejestrów(…), wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (…).”

fot. Policja Lwówek Śląski

Jednocześnie przestrzegamy, że domowa produkcja alkoholu może być przede wszystkim niebezpieczna dla zdrowia i życia osób produkujących, a także spożywających powstały alkohol.

 

-/st. post. Olga Łukaszewicz, Policja Lwówek Śląski /-

4 KOMENTARZE

  1. Brawo dla Policji za takie osiągnięcia. Zapomnieli dodać, że rodzina sama zgłosiła wypadek. Nie produkował a wyrabiał na własny użytek, nie każdy jest oczytany w prawie. Wielkie halo tak jak rakija w chorwacji. Cieszcie się ludzką tragedią a złodzieje niech dalej kradną, A dilerzy sprzedają.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here