Uderzenie w handel narkotykowy

0
2343
zdjęcie poglądowe

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 24-letni mężczyzna, którego zatrzymali lubańscy policjanci. Zabezpieczono u niego łącznie 36 porcji marihuany. Jednocześnie w tym samym dniu kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, znajdującą się w gminie Platerówka. Te dwa zdarzenia nie mają ze sobą żadnego związku.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych informacji i zebranych materiałów nie mieli wątpliwości, że 24-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego posiada narkotyki. Jak się okazało trop był trafny. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili w kieszeni spodni mężczyzny narkotyki. Następnie policjanci dokonali przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawniono zawiniątka z marihuaną. W sumie zabezpieczonych zostało około 36 porcji narkotyku. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 24-latek już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili, że w kompleksie leśnym na terenie gminy Platerówka uprawiane są krzewy konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 krzewów, z których można uzyskać 1100 porcji narkotyku. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie policjanci sprawdzają kto trudnił się uprawą oraz do jakich celów miała być wykorzystana. Należy podkreślić, ze te dwa zdarzenia nie mają ze sobą żadnego związku.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here