Uczniowie z Rakowic znowu najlepsi

0
149

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi. To z pewnością duża zasługa częstych treningów i szkoleń pod okiem znakomitej kadry.

Tym razem okazją do sprawdzianu były manewry sportowo-obronne przeprowadzone z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych na obiektach szkoleniowych 23 pułku artylerii w Bolesławcu.

W ramach manewrów uczniowie klas mundurowych doskonalili umiejętności z musztry, budowy, składania i rozkładania broni strzeleckiej, rzutu granatem oraz przyjmowania postaw strzeleckich. Równolegle uczniowie z 12 dolnośląskich i lubuskich klas mundurowych rywalizowali w turnieju strzeleckim z broni pneumatycznej prowadzonym przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, kpt. Remigiusz Kwieciński
Po raz piąty na terenie bolesławieckiego garnizonu zorganizowano także Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963”, który obok manewrów sportowo – obronnych objął patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W biegu wzięło udział ponad siedmiuset zawodników: żołnierzy reprezentujących jednostki „Czarnej Dywizji”, żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Bolesławcu oraz uczniów klas mundurowych i stowarzyszeń strzeleckich, którzy oddali hołd niezłomnym na symbolicznym dystansie 1963 metrów.
Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, kpt. Remigiusz Kwieciński

Wspólny udział w przedsięwzięciach patriotycznych i sportowo – obronnych „Dla Wyklętych 1963” stanowi wyraz Naszego szacunku dla żołnierzy wyklętych za Ich niezłomną postawę i poświęcenie” – mówił Inspektor Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Sławomir Owczarek podczas podsumowania crossu mundurowego i turnieju strzeleckiego. Po odczytaniu protokołu końcowego wraz z Wiceprezesem Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” st. chor. szt. rez. Bogdanem Fiałkowskim wyróżnił zwycięzców indywidualnych i zespołowych pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Najlepszy wynik w biegu w kategorii żołnierzy uzyskali kpr. Mateusz Demczyszak i szer. Patrycja Drozd z 10BKPanc., a wśród żołnierzy amerykańskich cpt. Megan Arroyo i pfc. Samuel Mwamba. Najlepszy wynik wśród uczniów należał do Partycji Taratuta oraz Mateusza Syposza z Europejskiego Liceum Służb Mundurowych z Wrocławia.W turnieju strzeleckim klas mundurowych zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych z Rakowic Wielkich przed drużyną z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania i 2 Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka z Bolesławca.

 Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, kpt. Remigiusz Kwieciński
 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here