Uczniowie z Lubomierza w Zakładzie Karnym w Zarębie

0
652
fot.: ZK Zaręba

Uczniowie klas trzecich o profilu mundurowym z Zespołu Szkół w Lubomierzu gościli w Zakładzie Karnym w Zarębie. Udział w wizycie edukacyjnej pozwolił poszerzyć ich wiedzę na temat Służby Więziennej. Funkcjonariusze służby więziennej nie kryją, iż liczą, że niektórzy z uczniów po skończeniu szkoły zasilą ich szeregi.

 

 

W wycieczce edukacyjnej wzięło udział 28 uczniów z trzecich klas o profilu mundurowym, którzy na co dzień uczęszczają do Zespołu Szkół w Lubomierzu.

Uczniów powitał na sali konferencyjnej Dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie mjr Mateusz Jaraczewski. Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji na temat Służby Więziennej poprowadzonej przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zarębie, a po jej wysłuchaniu mieli możliwość zadawania pytań związanych z formacją. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w Służbie Więziennej, poznali również procedury obowiązujące w zakładzie karnym od momentu wejścia na teren jednostki do czasu jej opuszczenia. Po części teoretycznej uczestnicy zostali oprowadzeni po terenie zakładu karnego, co bez wątpienia wzbudziło duże zainteresowanie wśród gości. Uczniowie mieli możliwość osobiście zobaczyć jak funkcjonuje od wewnątrz zakład karny typu półotwartego. Wycieczka zrobiła duże wrażenie na biorących w niej udział uczestnikach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here