Uczniowie klasy policyjnej zwiedzili Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim

0
624

20 grudnia uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Lubomierzu, przybyli z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć wnętrza policyjnej jednostki i zapoznać się z zawodem policjanta.

 

 

Uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Lubomierzu, przybyli z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Jest to szkoła, z którą Komendant insp. Jarosław Baran podpisał porozumienie o wzajemnej współpracy. Dzięki temu młodzież miała niepowtarzalną okazję zwiedzić lwówecką jednostkę Policji.

Klasa policyjna podczas wycieczki obejrzała pomieszczenia, gdzie na co dzień służbę pełnią lwóweccy policjanci. Zobaczyli pomieszczenia, w których przebywają osoby zatrzymane. Kolejnym punktem zwiedzania było Powiatowe Stanowisko Kierowania, czyli centralny punkt koordynowania działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta na policyjnej strzelnicy. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się zza pancernej szyby, jak wyglądają ćwiczenia instruktorów wyszkolenia strzeleckiego z komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Zadaniem klas policyjnych w liceach, jest nauczanie młodzieży oraz kształtowanie postaw patriotycznych, które przyczynią się do dobrego przygotowania uczniów do ewentualnej służby w policji lub innych służbach mundurowych. Być może już niedługo uczniowie tej klasy, wstąpią w szeregi Policji i staną się częścią lwóweckiej komendy.

Na zakończenie spotkania, w ramach prezentów świątecznych, goście otrzymali opaski odblaskowe, które zostały przekazane przez Starostę Powiatu Lwóweckiego, by być widocznym i przede wszystkim BEZPIECZNYM na drodze.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here