Ponowna wpadka „zielonej strzały”. Za kółkiem 20-latka bez prawka

11
3548

Pojazd bez tylnej szyby, z rozbitą przednią szybą, bez badań technicznych oraz kierująca bez uprawnień.

 

Dwa dni temu pisaliśmy o sukcesie lwóweckich policjantów, którzy w Rakowicach Wielkich zatrzymali 23-latka kierującego VW Lupo.

29 czerwca br. w godzinach wieczornych w Rakowicach Wielkich funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy zatrzymali do kontroli 23- letniego mieszkańca powiatu Bolesławieckiego, który kierował VW Lupo. Młody mężczyzna w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 91 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h na tym odcinku drogi. 23- latek nie posiadał uprawnień do kierowania i wraz z pasażerką nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Pojazd, którym się poruszali był niedopuszczony do ruchu. Ponadto jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Miał rozbitą przednią szybę, a tylnej w ogóle nie miał. Na kierującego został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.informowała st. post. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski

Lwóweccy policjanci nie zdecydowali się na odholowanie auta na policyjny parking. Z uwagi, iż pojazd stał poza drogą i nie stwarzał zagrożenia został oddany wskazanej przez kierowcę osobie pełnoletniej, która miała go zabezpieczyć.

Wczoraj przed południem do redakcji Lwówecki.info zadzwonił czytelnik, który zielone Lupo widział na obrzeżach Zgorzelca. Z jego relacji wynikało, iż to ten sam pojazd, który dwa dni wcześniej zatrzymany został w Rakowicach Wielkich koło Lwówka Śląskiego.

Dziś mamy kolejny incydent z tym samym pojazdem. Tym razem za kierownicą „zielonej strzały” siedziała 20- latka.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas patrolowania terenu miasta zatrzymali do kontroli pojazd z uwagi na stan techniczny. W trakcie czynności okazało się, że auto nie nadaje się do dalszej jazdy ponieważ ma rozbitą przednią szybę a tylnej nie ma, opony były nadmiernie zużyte a układ wydechowy niesprawny.

Auto nie miało aktualnych badań technicznych a 20-letnia kierująca z powiatu złotoryjskiego nie posiadała uprawnień do kierowania. – informuje asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska z Policji w Bolesławcu i dodaje: – Kobieta poniesie konsekwencje związane z popełnionymi wykroczeniami oraz koszta związane z usunięciem pojazdu przez pomoc drogową.

23- letni kierujący odpowie za szereg wykroczeń drogowych

11 KOMENTARZE

    • Policja nie dopuściła go do ruchu. Nie stwarzał zagrożenia na poboczu drogi, więc kierujący miał go odholować do domu i tyle. Ale wsiadł i pojechał 😉

  1. Gamonie to są w Rakowicach jak jesteś taki mądry to dzwoń na policję u siebie z wiochy Rakowice a zapomniałem u Was jest tylko jeden sklep z browarem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here