Uczniowie dostali nowoczesne komputery

0
628

25 sztuk nowoczesnych komputerów z monitorami, klawiaturami i myszkami ale i z kolorowymi drukarkami już trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim.

 

Stało się to za sprawą napisanego przez władze szkoły i władze Gminy unijnego projektu pn.: „Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów z gminy Gryfów Śląski”. Wprawdzie jego realizacja jeszcze trwa, ale dzieci i młodzież z „Jedynki” już cieszą się z nowoczesnego sprzętu. Szkoła doposażona została w pomoce dydaktyczne, ale przede wszystkim sprzęt TIK (technologii informatyczno- komunikacyjnej). Jest to 25 komputerów z monitorami, oprogramowaniem, klawiaturami i myszkami ale i drukarkami.

– Jest to bardzo dobry sprzęt o wysokich parametrach, powiedziałabym z tej wysokiej półki i wierzę w to, że posłuży tutaj w najbliższym czasie dzieciom, bo do tej pory pracownia była mocno wyeksploatowana, a komputery się zawieszały. – przyznaje Pani Jadwiga Hawryluk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim

W „Jedynce” oprócz samego sprzętu liftingowi poddana została także sala komputerowa. Pani Dyrektor wspomina, iż stoły zostały zmodernizowane, dzięki wsparciu uzyskanemu od jednej z gryfowskich firm, która wykonała ich modernizację udzielając szkole dużego rabatu. Reszta została wykonana własnym sumptem.

– Wspólnymi siłami została stworzona praktycznie nowa pracownia, krzesła sfinansowaliśmy z własnych środków. Jeżeli chodzi o pomalowanie pomieszczenia, nowe światła, to już nasi pracownicy to zrobili. – dodaje pani Dyrektor, która nie kryje, iż wykonane to zostało podczas pandemii, kiedy szkoły były niedostępne dla młodzieży.

Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim podczas lekcji informatyki mogą cieszyć się nie tylko z jasnej, dobrze oświetlonej sali, ale przede wszystkim z tego, że mogą bez problemu uruchamiać sprzęt i bez żadnych kłopotów pracować a tym samym kształcić swoje umiejętności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here