Od piątku nowe zasady wjazdu do Czech. Sprawdź koniecznie, co się zmieni

2
1300

UWAGA! Czechy zmieniają zasady przekraczania granicy. W reakcji na odnotowywane przypadki COVID wariant „delta”, od piątku, 09 lipca 2021 roku nasi południowi sąsiedzi zaostrzają zasady dotyczące wykazywania przez podróżujących tzw. bezinfekcyjności.

 

Od 14 czerwca br. Polska została sklasyfikowana jako kraj bezpieczny pod względem ryzyka zakażenia COVID 19 (kolor zielony), stąd wjazd do Czech od strony Polski odbywa się bez ograniczeń. Teraz ma się to zmienić.

Od piątku 9 lipca br. żeby przekroczyć granicę trzeba będzie okazać się zaświadczeniem o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 lub odbyciu choroby lub negatywnym wynikiem wykonanego testu. Natomiast do 09.07. wjazd do Czech od strony Polski nadal odbywa się bez ograniczeń.

Niezależnie od powyższego w celu skorzystania w Czechach z infrastruktury hotelowej i restauracyjnej podróżujący z Polski muszą posiadać: zaświadczenie o zaszczepieniu, przechorowaniu koronawirusa bądź negatywny wynik testu.

Test PCR należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy, a test antygenowy – niż 48 godzin.

2 KOMENTARZE

  1. Od piątku 9 lipca br. żeby przekroczyć granicę trzeba będzie okazać się zaświadczeniem o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 lub odbyciu choroby lub negatywnym wynikiem wykonanego testu. Natomiast do 09.07. wjazd do Czech od strony Polski nadal odbywa się bez ograniczeń. Tego nie rozumie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here