Uciekali quadem przed policją

0
1191
zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali po pieszym pościgu 50- letniego mężczyznę, który kilka minut wcześniej wspólnie z kolegą podróżował quadem. Kierujący czterokołowcem na widok oznakowanego radiowozu przyśpieszył, następnie wjechał na drogę gruntową, porzucił pojazd i wspólnie z pasażerem zaczął pieszą ucieczkę. Po krótkim pościgu pasażer został zatrzymany. Jak się okazało posiadał przy sobie narkotyki a quad, którym jechali nie posiadał tablicy rejestracyjnej a znaki identyfikacyjne na pojeździe zostały usunięte. Mężczyzna podejrzany o kierowanie pojazdem został zatrzymany przez policjantów już drugiego dnia.

 

W miniony wtorek w godzinach nocnych policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej podczas patrolu gminy Leśna zauważyli kierującego quadem, który przewoził pasażer. Mundurowi próbowali zatrzymać ich do kontroli drogowej nadając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nagle zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Wjechał na drogę gruntową, kontynuując ucieczkę przez pole. Tam pozostawił pojazd i wspólnie z pasażerem zaczął uciekać. Mundurowi dogonili jednego z mężczyzn i zatrzymali. Jak się okazało był to 50- letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Przy mężczyźnie ujawniono znikomą ilość narkotyków.

Czterokołowiec, którym się poruszali nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz usunięte zostały numery VIN. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności.

W wyniku realizacji sprawy w dniu wczorajszym został zatrzymany i doprowadzony do lubańskiej jednostki 33- letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, podejrzewany o kierowanie pojazdem. Przedstawiono mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolność. Natomiast pasażer pojazdu przyznał się do posiadania narkotyków, gdzie grozi mu kara do roku więzienia.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here