Uciekał przed policjantami

0
1795

Policjanci powiatu lubańskiego po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę Volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierował pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę 10 lipca 2021 roku, po godzinie 22.00 leśniańscy policjanci ruszyli w pościg za kierowcą pojazdu marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok umundurowanych policjantów gwałtownie przyśpieszył i ruszył w kierunku pobliskich miejscowości. Kilkanaście minut trwał policyjny pościg z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie kierowca volkswagena wjechał na prywatną posesję i tam porzucił pojazd rozpoczynając pieszą ucieczkę. W porę na jego drodze stanęli policjanci. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że było kilka powodów takiego zachowania. 32-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego złamał obowiązujący dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i posiadał narkotyki. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili dwie tablice rejestracyjne, należące do innego auta. Mundurowi przypuszczali, że 32- latek może znajdować się pod działaniem narkotyków, dlatego został on poddany badaniu narkotestem. W związku z pozytywnym wynikiem testu, mężczyzna został skierowany na bardziej szczegółowe badanie laboratoryjne, gdzie przetestowana zostanie jego krew.

Śledczy z Leśnej przedstawili zatrzymanemu zarzut złamania obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania niewielkiej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa 32- latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, Źródło: KPP w Lubaniu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here