Tytoniowa kontrabanda zatrzymana

0
101

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego ujawnili i zabezpieczyli wczoraj blisko 1,5 tony suszu tytoniowego wartego prawie milin złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego.

W czwartek 18 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli w powiecie zgorzeleckim dwa busy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcami obu pojazdów byli mieszkańcy powiatu lubańskiego w wieku 33 i 46 lat.

Podczas kontroli obu pojazdów funkcjonariusze stwierdzili, że pojazdy po dach wypełnione są tytoniowym suszem. Po zważeniu okazało się, że ciężar towaru wyniósł 1422 kg a jego szacunkowa wartości 998 tys. zł.

Kierowcy zostali zatrzymani za przewożenie towarów bez polskich znaków akcyzy za co grozi im wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymane osoby oraz susz tytoniowy następnego dnia zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego IV Referatu Realizacji w Zgorzelcu, którzy prowadzić będą dalsze czynności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here