Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

1
1498

Lwóweccy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na terenie gminy Lwówek Śląski w nocy 28 stycznia br. Trzech mieszkańców powiatu lwóweckiego decyzją sądu trafiło do aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Do zdarzenia doszło w nocy 28 stycznia 2023 r.. Napastnicy wtargnęli do jednego z pomieszczeń na terenie gminy Lwówek Śląski, gdzie przebywało w tym czasie dwóch mężczyzn. Używając gazu pieprzowego zmusili ich do położenia się na podłodze czym doprowadzili ich do stanu bezbronności, a następnie dokonali przywłaszczenia pieniędzy w kwocie powyżej 500 zł.

Ponadto zażądali wydania kluczy od pojazdu osobowego jednego z mężczyzn i dokonali jego zaboru wraz z dokumentami i gotówką, które znajdowały się w portfelu.

O zdarzeniu zostali powiadomieni lwóweccy policjanci. Mundurowi już po kilku dniach ustalili tożsamość i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju. Sprawcami okazali się być mieszkańcy powiatu lwóweckiego w wieku 26, 27 i 29 lat.

 

 

Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec całej trójki środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów.

Za przestępstwo, które popełnili, mogą spędzić za kratami nawet 12 lat. Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here