Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, za to miał narkotyki

5
1080

Gryfowscy policjanci zatrzymali 49- latka, który kierował mercedesem bez uprawnień. Podczas kontroli mundurowi ujawnili przy mężczyźnie woreczek z zawartością środków odurzających. Teraz będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kontrola drogowa miała miejsce 29 marca 2022 roku w Mirsku. Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Podczas kontroli okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nerwowe i niepewne zachowanie kierowcy wskazywało, że coś ukrywa przed funkcjonariuszami. Skrupulatne czynności doprowadził do wyjaśnienia zachowania kierowcy. Mężczyzna miał przy sobie zawiniątko z kryształkami. Substancję sprawdzono testerem – była to metamfetamina.

Za posiadanie środków odurzających 49- latkowi z powiatu lubańskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę bez wymaganych uprawnień kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

sierżant Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śląskim

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here