Tymczasowy areszt dla sprawców przestępstw

0
93
fot.: Prokuratura JG

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała w ostatnim czasie dwa skuteczne wnioski o tymczasowe aresztowanie sprawców różnych przestępstw, do jakich dochodziło na terenie powiatu lubańskiego.

2 października 2019 roku w Henrykowie Lubańskim Marek K. zaatakował i dotkliwie pobił innego mężczyznę uderzając go w głowę oraz kopiąc po ciele, czym doprowadził go do stanu nieprzytomności, a następnie zabrał pieniądze w kwocie około 40 złotych, telefon komórkowy i inne przedmioty. Pokrzywdzony odniósł liczne obrażenia twarzy i głowy.

Sprawcę zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonego. Dodatkowo ustalono, że 36-latek był wcześniej wielokrotnie karany, w tym za włamania. Będzie on zatem odpowiadał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 15 lat.

5 października 2019 roku doszło do kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w miejscowości Leśna. Sprawca ukrył w plecaku towary o wartości niespełna 50 zł i próbował wyjść. Ekspedientki wraz z jednym z klientów podjęły próbę zatrzymania mężczyzny. Wówczas ten skierował w ich stronę strumień gazu pieprzowego celując w okolice twarzy i próbował uciec. Został następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Dodatkowo Sławomir D. posiadał dowód osobisty należący do innej osoby.

Po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i ukrywania cudzego dokumentu. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 39-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

-/ Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here