Tymczasowy areszt dla podejrzanego o wytwarzanie środków odurzających

0
1090
zdjęcie poglądowe, fot.: Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosowano tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny, który wytwarzał znaczne ilości narkotyków oraz prowadził uprawę konopi innych niż włókniste.

11 lutego 2020 roku funkcjonariusze Policji ustalili, że na terenie byłego hotelu w okolicy Jeleniej Góry znajduje się uprawa konopi innych niż włókniste. W wyniku podjętych z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze czynności przeszukania i oględzin ujawniono co najmniej 709 krzewów tej rośliny mogących dostarczyć ponad 15 kilogramów ziela. Poza uprawą, na terenie obiektu ujawniono ponad 140 innych krzewów konopi, z których wytwarzano środki odurzające w postaci ziela w ilości ponad 3 kilogramów.

Zatrzymano właściciela budynku, któremu po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawiono zarzut uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Jan C. przyznał się do jego popełnienia.

Po przeprowadzeniu przesłuchania, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Za popełnione przestępstwo 61-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, do 15 lat.

 

-/ Prokuratura Jel. Góra /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here