Tylko w powiecie lwóweckim odnotowano trzy zgony

20
1693

Koronawirus coraz bardziej daje się nam we znaki. Dziesiątki tysięcy nowych zakażeń i setki zgonów. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna.

Wczoraj, tj. we wtorek 7 grudnia rząd poinformowała o wprowadzeniu nowych obostrzeń. – Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. – Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant #koronawirus #Omikron. Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z #COVID19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa. – dodawał minister.

Wśród nowych obostrzeń jest m.in. zdalna nauka, limity w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach. Zamknięte dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. Pojawiła się także zapowiedź obowiązkowych szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Dziś po raz kolejny statystyki nie pozostawiają wątpliwości, iż sytuacja robi się dramatyczna. Przed południem ministerstwo zdrowia przekazało, iż mamy w kraju 28.542 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (4234), mazowieckiego (4035), wielkopolskiego (3166), małopolskiego (2505), dolnośląskiego (2500), pomorskiego (1760), łódzkiego (1679), kujawsko-pomorskiego (1407), zachodniopomorskiego (1275), warmińsko-mazurskiego (1218), lubelskiego (900), podkarpackiego (900), opolskiego (827), lubuskiego (722), świętokrzyskiego (652), podlaskiego (539). 223 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby zmarło 592 osoby, w tym z powodu COVID-19 zmarło 188 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 404 osoby.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono zakażenia koronawirusem u 3.732.589 osób. W wyniku zakażenia zmarło 86.796 osób.

Powiat bolesławiecki

W powiecie bolesławieckim na kwarantannie przebywa już 1.913 osób. Ostatniej doby wykonanych zostało 356 testów na obecność wirusa Sars-CoV-2. Aż 107 z nich dało wynik pozytywny, a 90 to nowe przypadki zakażenia. Niestety w powiecie bolesławieckim potwierdzono także 7 przypadków śmiertelnych, w tym 4 osoby miały choroby współistniejące wraz z COVID-19, a 3 zmarły wyłącznie z powodu zakażenia COVID.

Powiat lubański

W powiecie lubańskim na kwarantannie przebywa obecnie 905 osób. Ostatniej doby wykonanych zostało 75 testów na obecność wirusa Sars-CoV-2. 20 z nich dało wynik pozytywny, a 19 to nowe przypadki zakażenia. W powiecie lubańskim potwierdzono także śmierć 3 osób. Zmarły one wyłącznie w wyniku zakażenia COVID.

Powiat karkonoski

Zła sytuacja jest także w powiecie karkonoskim. Tam na kwarantannie przebywa obecnie 835 osób. Ostatniej doby wykonanych zostało 170 testów na obecność wirusa Sars-CoV-2. 37 dało wynik pozytywny, a 30 to nowe przypadki zakażenia. W powiecie karkonoskim potwierdzono także 2 przypadki śmiertelne. Osoby te zmarły w wyniku chorób współistniejących wraz z COVID-19.

Powiat lwówecki

W powiecie lwóweckim na kwarantannie przebywa obecnie 526 osób. Ostatniej doby wykonanych zostało 138 testów na obecność wirusa Sars-CoV-2. 30 z nich dało wynik pozytywny, a 28 to nowe przypadki zakażenia. Niestety, ostatniej doby potwierdzono także zgon 3 osób. Zmarły one wyłącznie w wyniku zakażenia COVID-19.

20 KOMENTARZE

    • Komu panie obserwatorze głupoty 40 procent zaszczepionych wśród chorych zajmuje miejsce w szpitalach? Przecież szczepienie miało chronić przed szpitalem. To miejsce im się należy, bo są zaszczepieni?

     • Dane ministerstwa na podst. Sprawozdań szpitali – na 10 osób hospitalizowanych 9 to osoby nie zaszczepione! Zgony- 6,3% osoby zaszczepione najczęściej z chorobami współistniejacymi.abc kłamczuch lepiej zamilcz.

     • Chorych na C19, którzy byli zaszprycowani nie kładą na oddziałach kowidowych. Stąd taka pokrętna statystyka. W innych krajach jakoś dziwnym trafem zakażeń wśród zaszprycowanych jest znacznie więcej. Łykaj dalej bzdety od Wisielskiego.

    • Obserwatorze głupoty (szkoda, że nie dostrzegasz wlasnej) źródło znasz, poszukać pewnie potrafisz. Twoje dane opierają się na oficjalnej propagandzie medialnej. Niestety nie znajdziesz wszystkich w jednym miejscu, szkoda, bo powinno być jedno zestawienie, a nie porozpiepszane wszystko tak, żeby zniechęcić do szukania i analizowania.

     • Naucz się czytać że zrozumieniem. Dalsza dyskusja jest zbędna. Zrozumiesz i tobie się to należy jak będą cię zabierać pod respirator.

  • Właśnie dzbaneczku, bo nie są Covidowe. Nie ważne ile zmarło na raka, ile na grype, ile na zawał, ile z powodu miażdżycy. Nieistotne jest również ile zmarło z powodu alkoholizmu czy zginęło w wypadkach. Samobójstwa również nikogo nie ineteresują. Ale bardzo ważne jest, że trzy osoby zmarły na Covid bo propaganda strachu musi trwać. Strach napędza pieniądz i władzę. Umożliwia kontrolę społeczeństwa, więc zapamiętaj, że trzy (3) osoby zmarły na Covid, tą jakże niebezpieczną, siejącą śmierć i spustoszenie chorbę. Na szczęście jest cos co zapewnia niesamowitą odporność na tą zarazę. Trzeba pracować na kasie w biedronce. Tak, te panie i panowie, mimo kontaktu z tysiącem osób zaszczepionych i niezaszczepionych, żyją pracują i mają się dobrze, pomijając przemęczenie zawodowe. Nie szczep się! Pracuj na kasie!

 1. Adam N. tydzień temu: “obostrzenia nie działają”. Adam N. dzisiaj:”wprowadzamy nowe obostrzenia”. Weź się człowieku sam zamknij w lok dałnie! i daj ludziom normalnie żyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here