Tylko w jeden dzień 8 prób oszustw na policjanta

0
771

8 przypadków w jeden dzień na terenie Bolesławca – przestępcy podszywając się za policjanta zmodyfikowali swój sposób działania i przez dwa dni dzwonili do seniorów, aby uwiarygodnić swoją wersję i celowość działania. Przypominamy, że Policja nie informuje o tego typu swoich działaniach i nie bierze pieniędzy na przechowanie. Seniorze bądź ostrożny w kontaktach z osobami obcymi.

 

Wczoraj bolesławieccy policjanci otrzymali aż 8 zgłoszeń o usiłowaniu oszustwa na policjanta. 78-latka opowiedziała, że 7 października zadzwoniła do niej kobieta podając się za pracownika poczty z informującą o zaległych listach. Następnego dnia czyli 8 października również na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusz CBŚP pytając o rozmowę telefoniczną z dnia poprzedniego i tłumacząc, że kobieta podszywając się pod pracownika poczty działa w grupie przestępczej.

Fałszywy policjant powiedział, że kobieta może być obserwowana i zapytał o konto bankowe. Kiedy kobieta powiedziała, że nie ma pieniędzy w banku rozmowa została zakończona.

Kolejna seniorka poinformowała bolesławieckich policjantów, że również przez 2 dni otrzymała telefony, pierwszy dotyczył paczki ze złym adresem i koniecznością uzupełnienia danych a drugi telefon miał być od policjanta, który ostrzegał przed oszustami. Kiedy rozmówczyni powiedziała, że zadzwoni do swojej jednostki Policji aby potwierdzi informacje rozmowa została zakończona.

Każde kolejne zgłoszenie dotyczyło bardzo podobnego sposobu działaniach, jednak każdy z rozmówców bardzo podejrzliwie podszedł do zadawanych pytań i nie przekazał żadnych informacji na temat swoich finansów a o zaistniałych sytuacjach poinformował Policję.

Policja nie informuje o tego typu swoich działaniach i nie bierze pieniędzy na przechowanie. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych rodziców i dziadków.

Bolesławieccy policjanci przypominają o dużej ostrożności w kontakt telefonicznych i osobistych z osobami obcymi. Każdą podejrzaną sytuację należy zgłaszać.

 

asp.szt.A.Kublik-Rościszeska KPP Bolesławiec

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here