Śmiertelny wypadek na DK30 w Nowej Karczmie

0
2393
fot. eLuban.pl

Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania był przyczyną wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło dziś kilka minut po 8. na wzniesieniu przed Nową Karczmą od strony Lubania.

 

Do czołowego zderzenia VW Golfa z VW Passatem doszło w momencie gdy 27-letni kierowca VW Golfa nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania na znajdującym się tam wzniesieniu. Impet zderzenia zmiażdżył golfa i wyrzucił go poza pas drogi. Golfem podróżowało czterech mężczyzn: trzech mieszkańców powiatu lubańskiego i jeden z powiatu zgorzeleckiego. Jedynie pasażer podróżujący za kierowcą, mimo połamanej nogi, zdołał samodzielnie opuścić auto. Pozostali przy użyciu narzędzi hydraulicznych byli wycinani z auta przez strażaków.

O szczęściu może mówić kierowca Passata, również mieszkaniec powiatu lubańskiego, który mimo że w aucie przewoził panele podłogowe i materiały wykończenia wnętrz, również zdołał samodzielnie opuścić auto.

W wypadku udział brało pięć osób – cztery zostały przewiezione do szpitali w Lubaniu i Zgorzelcu. Śmierć na miejscu poniósł 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, pasażer VW Golfa siedzący na przednim siedzeniu. Niestety prowadzona przez ratowników resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła rezultatu.

Droga w miejscu zdarzenia przez najbliższych kilka godzin pozostanie zamknięta, policja kieruje ruch na objazdy.

Na miejscu pracowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Lubania i Zgorzelca oraz OSP Siekierczyn. W tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora.

-/autor: eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here