Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych

2
1412

Wczoraj policjanci ruchu drogowego lwóweckiej komendy we współpracy z policjantami z Bolesławca i Lubania przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Eco Auto”. Prowadzone kontrole miały na celu ograniczenie zdarzeń spowodowanych złym stanem technicznym pojazdów oraz eliminowanie z ruchu samochodów niesprawnych i uciążliwych dla środowiska. Funkcjonariusze sprawdzali również sposób przewożenia osób, w tym dzieci i młodzieży oraz stan trzeźwości kierujących.

 

 

Na polskich drogach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z powodu: brawury, niedostosowania prędkości do panujących nad drodze warunków, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, alkoholu oraz braku wyobraźni.

Nie zawsze jednak przywiązujemy wystarczająca uwagę do stanu technicznego pojazdów, który jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Czasem okazuje się, że wyniki oględzin pojazdów, które brały udział w zdarzeniu drogowym świadczą o tym, że do tragedii mógł przyczynić się niesprawny samochód. Kierowca niesprawnego samochodu może w najmniej oczekiwanym momencie stracić nad nim panowanie, doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku.

 

 

Wczoraj, na drogach powiatu lwóweckiego, policjanci z lwóweckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili akcję “Eco Auto”. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców. Dużą uwagę poświęcili na stan techniczny pojazdów: właściwe ustawienie świateł mijania, ogumienie, układ hamulcowy i kierowniczy, emisję spalin oraz poziom przyciemnienia szyb.

Policjanci skontrolowali 43 pojazdy, ujawnili 22 naruszenia związane ze stanem technicznym i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-


2 KOMENTARZE

  1. ‘Policjanci skontrolowali 43 pojazdy, ujawnili 22 naruszenia związane ze stanem technicznym i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych’ – czyli można przyjąć, że połowa poruszających się na co dzień samochodów nie do końca jest sprawna technicznie, a jedna trzecia nie powinna się w ogóle po drogach poruszać!
    To jest w sumie przerażające

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here