141 zł za podanie jednej dawki szczepionki

0
884
zdjęcie poglądowe

Tyle Narodowego Funduszu Zdrowia zapłaci mobilnym zespołom szczepiącym przeciwko COVID 19.

 

Dolnośląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nabór na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące przeciwko COVID 19. Zespoły mobilne zajmują się szczepieniami pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki w punkcie stacjonarnym. Nowe zespoły zapewnią wsparcie już działającym zespołom, które powinien posiadać każdy populacyjny punkt szczepień.

Propozycja NFZ skierowana jest do podmiotów leczniczych które nie utworzyły populacyjnych punktów szczepień w naborach do Narodowego Programu Szczepień. Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się będą miały placówki, które posiadają aktywne zespoły ratownictwa medycznego oraz szpitale węzłowe, znajdujące się na wykazie Ministerstwa Zdrowia.

Tworzona właśnie nowa siatka mobilnych zespołów będzie uzupełnieniem już działających zespołów. Ma zabezpieczyć przede wszystkim pacjentów z mniejszych gmin i miejscowości, do których nie zawsze będzie w stanie dojechać zespół ze stacjonarnego punktu szczepień.

Pacjentów, którzy mogą dotrzeć do punktu szczepień, lecz wymagają transportu do punktu i z powrotem do domu, obsługuje transport zapewniany przez samorządy lokalne.

Zadaniem podmiotów będzie przeprowadzenie szczepień na terenie poniższych grup powiatów województwa w miejscu przebywania pacjenta zgodnie z następującymi zasadami i wymaganiami.

Wśród pierwszej grupy powiatów znalazły się powiaty: m. Jelenia Góra, karkonoski, kamiennogórski, zgorzelecki, bolesławiecki, lubański oraz lwówecki.

-/Dolnośląski NFZ/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here