Tyle zostało z samochodu

1
2793
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

Wydobycie osób uwięzionych w pojeździe, gaszenie pożaru, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, czy kierowanie ruchem drogowym. To między innymi zadania, z którymi mierzą się słuchacze kursu podstawowego dla ratowników OSP.

 

 

Od lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim trwa kurs podstawowy dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lwóweckiego. W zajęciach udział bierze 33 słuchaczy. W tym czasie brali oni udział w licznych wykładach. Teraz przyszła pora na zajęcia praktyczne.

„Ochotnicy próbują swoich sił podczas ćwiczeń min. z ratownictwa technicznego, pierwszej pomocy, kierowania ruchem drogowym, podstawy łączności radiowej, rozwinięcia linii gaśniczych.” – wyjaśniają strażacy.

W miniony weekend str. Michał w ramach szkolenia z pożarów wewnętrznych przeprowadził symulację pożaru przy pomocy “domku”. Miało to na celu uświadomienie strażaków w jaki sposób przebiega zjawisko rozgorzenia podczas pożarów wewnętrznych oraz określone zostały bezpieczne i skuteczne sposoby walki z pożarem.

 

 

„Ekipa zaliczyła w ubiegłą sobotę komorę dymową, więc już z górki. Egzamin zbliża się wielkimi krokami, bo już w kwietniu, po zdanym egzaminie będą dla nas cenną pomocą podczas zdarzeń ratowniczo – gaśniczych.” – dodają strażacy.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here