Małżeństwo odpowie za przestępstwa narkotykowe i gospodarcze

11
3533

Znaczną ilość środków odurzających oraz nielegalnego tytoniu i papierosów zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego lwóweckiej komendy w jednym z domów na terenie powiatu lwóweckiego. W trakcie działań kryminalni zatrzymali małżeństwo, które ma bezpośredni związek z tą sprawą. Decyzją sądu 43-letni mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące, jego 31-letnia żona decyzją prokuratury trafiła pod policyjny dozór. Przypomnijmy, że za wprowadzanie znacznych ilości środków odurzających do obrotu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

 

Pod koniec stycznia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim realizowali działania ukierunkowane na zapobieganie przestępczości narkotykowej na terenie powiatu lwóweckiego.

Funkcjonariusze weryfikując posiadane informacje zapukali do drzwi jednego z domów. Małżeństwo poinformowane o przeszukaniu nie ukrywało swojego zdenerwowania. W pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawniono ponad 2,5 kilograma suszu marihuany oraz blisko 40 gramów metamfetaminy. Ponadto zabezpieczono znaczną gotówkę w różnej walucie w kwocie ponad 150 tysięcy złotych.

W toku dalszego przeszukania w pojazdach należących do małżeństwa policjanci wykryli ponad 10 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 920 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie na kwotę ponad 14 tysięcy złotych.

Zatrzymani w prokuraturze zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających oraz nabywania i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych.

Funkcjonariusze z Lwówka Śląskiego wystosowali do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania dla obu osób. Decyzją prokuratury, do sądu trafił tylko wniosek o areszt na okres 3 miesięcy wobec 43-latka, do którego sąd się przychylił.

Natomiast 31-latka decyzją prokuratury została objęta dozorem Policji z obowiązkiem zgłaszania się do miejscowej komendy raz w tygodniu oraz zastosowano wobec niej zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że za wprowadzanie znacznych ilości środków odurzających do obrotu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

-//sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

11 KOMENTARZE

  1. Braaawoo bohaterzy! Za trawkę ganiać i fajki bez akcyzy. To jest indywidualna sprawa kto chce jakie fajki palić, a ta akcyza to co? Miała być na służbę zdrowia, dziwnym trafem jakoś leczenie chorób wywołanych przez papierosy nie jest refundowane! Prawdziwy bohaterzy! Pewnie w domu opowiedzieli o swojej brawurowej, mrożącej krew w żyłach akcji, rodzina była dumna! I nic komu do tego skąd kto ma gotówkę, nie każdy chce ją trzymać w banku i ma do tego prawo

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here