Twój 1% podatku dla Pogorzelców z Rębiszowa

0
495

Jeżeli nie rozliczyłeś się jeszcze z urzędem skarbowym, to w prosty i łatwy sposób możesz pomóc pogorzelcom z rodzinnego domu dziecka w Rębiszowie koło Mirska.

 

W czwartek, 22 kwietnia rodzinny dom dziecka w Rębiszowie dotknęła wielka tragedia. W wyniku pożaru spaleniu uległa cała konstrukcja więźby dachowej oraz poszycie dachu. Częściowo spalone zostały pomieszczenia na piętrze budynku. A w efekcie prowadzonej przez kilka godzin akcji gaśniczej zalaniu przez wodę uległy pomieszczenia na parterze.

W domu dziecka mieszkało aż jedenaścioro dzieci w wieku od lat sześciu. Teraz tak one jak i ich rodzice zastępczy stracili dach nad głową. Rodzina lokal zastępczy otrzymała w świetlicy sołeckiej, jednak to nie są warunki do mieszkania i wychowywania dzieci. Dlatego tak rodzice, jak ich wiele osób o wielkich sercach stara się na różne sposoby pomóc pogorzelcom.

Wśród tych dobrych duchów znalazła się także Fundacja Happy Kids, której misją jest zapewnienie równych szans każdemu dziecku w realizacji swoich celów życiowych, teraz i w przyszłości.

„Fundacja od lat angażuje się w działania mające na celu zabezpieczenie dziecka pozbawionego opieki rodziców biologicznych i czyni to w kameralnych formach pieczy zastępczej, najbardziej zbliżonych do form rodzinnych. Tym samym przeciwdziała umieszczeniom dzieci w dużych Domach Dziecka (popularnie zwanych „bidulami”) – tłumaczą założyciele fundacji, którzy w celu wsparcia pogorzelców udostępnili specjalne konto na które można przekazywać 1 procent podatku.

1 procent podatku to najprostsza i nic nas nie kosztująca forma pomocy. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym w rubryce 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisać numer KRS: 0000133286 oraz koniecznie cel szczegółowy: „Pogorzelcy z Rębiszowa”.

Akcje pomocy na miejscu koordynuje: Pani Dorota Szulim tel.: +48 669 947 968


Rodzinny dom dziecka po pożarze. Pilnie potrzebna pomoc! WIDEO

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here