Passatem w drzewo. Kierowca bez uprawnień i pod wpływem

1
4245
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

O sporym szczęściu mogą mówić mieszkańcy, którzy akurat przebywali na chodniku. Samochód ominął ich o włos i zatrzymał się na drzewie.

 

 

W sobotnie wieczór 22 kwietnia, kilkanaście minut po godzinie 18. na ulicy Partyzantów w Gryfowie Śląskim doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Passat stracił panowanie nad autem i to uderzyło w przydrożne drzewo.

Świadkowie zdarzenia, którzy akurat przebywali na chodniku natychmiast powiadomili policję.

– Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż kierujący pojazdem VW nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w drzewo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem funkcjonariuszy. – wspomina st. sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

 

Mundurowi natychmiast podjęli działania mające na celu ustalanie personaliów kierowcy i zatrzymanie mężczyzny. W wyniku tych działań policjanci z gryfowskiego komisariatu ustalili i zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który przyznał się do kierowania pojazdem.

– Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem pozytywnym (ponad 0,5 promila). Specjalnie wykonane badanie ma wykazać czasookres spożywania alkoholu. Ponadto 32-latek posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. – dodaje policjantka.

Mieszkańcowi powiatu lwóweckiego grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

zdjęcia nadesłane przez czytelników – dziękujemy

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here