Trwa rewitalizacja dworca w Gryfowie Śląskim

9
827
Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

Od ponad miesiąca perony oraz przejście podziemne gryfowskiego dworca kolejowego przechodzi lifting. Kolejarze wymieniają zużyte elementy, a pozostałe odnawiają.

 

Jeszcze nie tak dawno temu gryfowski dworzec kolejowy był powodem do wstydu dla kolejarzy. Za jego stan wstydzić musieli się też mieszkańcy. Zaniedbany i częściowo zdewastowany nie był dobrą wizytówką miasta. Teraz to się powoli zmienia.

– W sprawie modernizacji dworca PKP, w ubiegłym roku napisałem list do Pana Juliusza Merchela – Prezesa Polskich Linii Kolejowych w Warszawie. – wyjaśnia Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który szczegółowo opisał stan techniczny obiektu i nawiązał do planów rewitalizacji linii kolejowej Gryfów Ślaski – Mirsk – Świeradów- Zdrój.

– Prezes odpisał, że zostanie zrobione w roku 2022 i rzecz stała się faktem. Realizują to Polskie Linie Kolejowe Zakład w Wałbrzychu, prace idą bardzo planowo, peron numer 2 został przebudowany całkowicie. Przegniłe zabudowania zostały zamienione na nowe, również robione są przejścia kolejowe, wszystko jest jeszcze w budowie. – wyjaśnia Olgierd Poniźnik.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego wspomina, iż prace związane z kładzeniem nowych torów, są już na wysokości Proszówki.

– Jesteśmy pełni optymizmu, że do końca roku uda się położyć tor z Gryfowa do Mirska. – liczy burmistrz.

Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

9 KOMENTARZE

  1. Kamery z jak najlepszą rozdzielczością połączone ze służbami. tylko pytanie z jakimi ?Policja tylko posterunek Gryfów godziny nocne zamknięte , Straż Miejska ciepłe posady dla emerytowanych Policjantów w godzinach pracy urzędu. Więc zasada zróbcie i zgnójcie. Panie Burmistrzu z ogromnym szacunkiem dla Pana jako gospodarza. Przedsiębiorczego, kreatywnego szeryfa naszego miasteczka (podkreślam nie jestem Pana sceptykiem a sympatykiem) dlaczego instytucja straży miejskiej została obsadzona ludźmi z uposażeniami już emerytalnymi. Dlaczego nabór do straży miejskiej nie został szerzej rozreklamowany może stanowisko do obsadzania dotarło by do ludzi chętnych naprawdę bronić, chronić i poprawiać jakość bezpieczeństwa w naszym mieście i tym samym mieć pewny etat i zatrudnienie, bo emeryci już swoje świadczenia mają. Panie Olgierdzie jak Pana szanuję zawsze byłem Pana wyborcą to w tej kwestii Straży Miejskiej to źle pachnie. Chłopy niech korzystają z emerytur cieszą się wolnym czasem.

  2. Ten dworzec tętnił dawniej życiem. Było dużo pociągów osobowych, towarowych. Otwarte kasy, biletowa, towarowa. Był dyżurny ruchu i pozostałe służby. Pracowali tam cudowni ludzie, którzy dbali o swoje miejsce pracy. No, ale ktoś wpadł na genialny pomysł aby to wszystko zniszczyć. Nie tylko Gryfów Śl. padł ofiarą tych cudownych przemian.Całą kolej diabli wzięli. Pozdrawiam wszystkich kolejarzy, którzy kiedyś pracowali w Gryfowie Śl. i tych którzy tam pracują.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here