Trwa rewitalizacja dworca w Gryfowie Śląskim

8
587
Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

Od ponad miesiąca perony oraz przejście podziemne gryfowskiego dworca kolejowego przechodzi lifting. Kolejarze wymieniają zużyte elementy, a pozostałe odnawiają.

 

Jeszcze nie tak dawno temu gryfowski dworzec kolejowy był powodem do wstydu dla kolejarzy. Za jego stan wstydzić musieli się też mieszkańcy. Zaniedbany i częściowo zdewastowany nie był dobrą wizytówką miasta. Teraz to się powoli zmienia.

– W sprawie modernizacji dworca PKP, w ubiegłym roku napisałem list do Pana Juliusza Merchela – Prezesa Polskich Linii Kolejowych w Warszawie. – wyjaśnia Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który szczegółowo opisał stan techniczny obiektu i nawiązał do planów rewitalizacji linii kolejowej Gryfów Ślaski – Mirsk – Świeradów- Zdrój.

– Prezes odpisał, że zostanie zrobione w roku 2022 i rzecz stała się faktem. Realizują to Polskie Linie Kolejowe Zakład w Wałbrzychu, prace idą bardzo planowo, peron numer 2 został przebudowany całkowicie. Przegniłe zabudowania zostały zamienione na nowe, również robione są przejścia kolejowe, wszystko jest jeszcze w budowie. – wyjaśnia Olgierd Poniźnik.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego wspomina, iż prace związane z kładzeniem nowych torów, są już na wysokości Proszówki.

– Jesteśmy pełni optymizmu, że do końca roku uda się położyć tor z Gryfowa do Mirska. – liczy burmistrz.

Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP Dworzec kolejowy w Gryfowie Śląskim PKP

8 KOMENTARZE

  1. Kamery z jak najlepszą rozdzielczością połączone ze służbami. tylko pytanie z jakimi ?Policja tylko posterunek Gryfów godziny nocne zamknięte , Straż Miejska ciepłe posady dla emerytowanych Policjantów w godzinach pracy urzędu. Więc zasada zróbcie i zgnójcie. Panie Burmistrzu z ogromnym szacunkiem dla Pana jako gospodarza. Przedsiębiorczego, kreatywnego szeryfa naszego miasteczka (podkreślam nie jestem Pana sceptykiem a sympatykiem) dlaczego instytucja straży miejskiej została obsadzona ludźmi z uposażeniami już emerytalnymi. Dlaczego nabór do straży miejskiej nie został szerzej rozreklamowany może stanowisko do obsadzania dotarło by do ludzi chętnych naprawdę bronić, chronić i poprawiać jakość bezpieczeństwa w naszym mieście i tym samym mieć pewny etat i zatrudnienie, bo emeryci już swoje świadczenia mają. Panie Olgierdzie jak Pana szanuję zawsze byłem Pana wyborcą to w tej kwestii Straży Miejskiej to źle pachnie. Chłopy niech korzystają z emerytur cieszą się wolnym czasem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here