Straciła panowanie. Auto dachowało

0
2425

O wielkim szczęściu może mówić w tej sytuacji kierująca samochodem kobieta. Po tym, jak straciła panowanie nad autem, to wypadło z drogi i dachowało.

 

Opady śniegu, marznącego deszczu i deszczu powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się mokra, śliska i pokryta rozjeżdżonym śniegiem pod którym może znajdować się lód. Dodatkowo warunki jazy pogarszają występujące lokalnie mgły i zamglenia. I właśnie śliska nawierzchnia mogła być jedną z przyczyn zdarzenia, do którego doszło kilkanaście minut po godzinie 15 w piątek 11 lutego 2022 roku na drodze wojewódzkiej pomiędzy Świeradowem- Zdrój a Szklarską Porębą.

Auto po dachowaniu uderzyło jeszcze w przepust. Kierująca nim kobieta nie odniosła większych obrażeń i pojazd opuściła o własnych siłach. Poszkodowanej pomocy udzielali kierowcy, którzy powiadomili także służby. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy z OSP Świeradów- Zdrój oraz JRG PSP Lubań, a także OSP Krobica- Orłowice, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

O tym czy kobieta trafi na obserwację do szpitala zadecydują przybyli przed chwilą na miejsce medycy.

https://www.youtube.com/watch?v=YiRhN3-E-VE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here