Trwa akcja składania rozliczeń podatkowych PIT.

3
1602

Zachęcamy do korzystania z usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym. Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie http://www.podatki.gov.pl.

 

 

Osoby rozliczające PIT za 2022 rok za pomocą usługi Twój e-PIT mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Zwrot nadpłaty podatku z zeznań dostępnych w Twój e-PIT trwa do 45 dni. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy.

Po zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT należy sprawdzić zeznanie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową. Do 2 maja 2023 r. (30 kwietnia br. to niedziela) podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie, nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Do e-Urzędu Skarbowego i usługi Twój e-PIT można zalogować się Profilem Zaufanym, e-Dowodem, za pomocą aplikacji mObywatel lub poprzez bankowość elektroniczną. Do usługi Twój e-PIT można zalogować się także danymi autoryzującymi:

  • numerem PESEL lub NIP i datą urodzenia
  • wpisując kwotę:
    • łącznego przychodu z zeznania za 2021 r. oraz
    • z jednej, dowolnej informacji od płatnika za 2022 r. (np. z PIT-11 od Twojego pracodawcy),
  • potwierdzając kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z zeznania za 2021 r.

-/Urząd Skarbowy w Lwówku Śląskim /-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here