Trudne warunki na drogach. Nie brakuje kolizji

7
1328

Zgodnie z prognozami synoptyków, w nocy z piątku na sobotę w całym regionie sypnęło śniegiem. Warunki na drogach są bardzo trudne. Nie brakuje kolizji.

 

 

Intensywne opady śniegu nie ułatwiają życia kierowcom i powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Trudniej jest też zapanować nad pojazdem na zakrętach.

W sobotni poranek 21 stycznia 2023 roku w powiecie lwóweckim doszło do kilku kolizji drogowych.

Na terenie powiatu lwóweckiego obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o intensywnych opadach śniegu. „Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm, miejscami w górach do 25 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.” – tłumaczą synoptycy z IMGW, którzy dodają, iż ostrzeżenie jest ważne do godziny 22:00 dnia 21 stycznia 2023 roku.

 

 

W takich warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Odpowiednie opony to początek bezpiecznej drogi. Zadbajmy także o właściwe odśnieżenie całego pojazdu. Sypiący się z dachu auta śnieg nie ułatwia jazdy kierowcom, którzy poruszają się z tyłu. Niebezpieczne są także kawałki ciężkiego lodu, które mogą spaść z dachu. Odśnieżanie to obowiązek, który dotyczy zarówno kierowców osobówek, jak również większych aut. W grę wchodzi bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego.

Jazda w zimowych warunkach wymaga nie tylko odpowiednio przygotowanego pojazdu, ale także wzmożonej koncentracji, zachowania ostrożności, odpowiedniego dystansu od poprzedzającego auta.

7 KOMENTARZE

  1. Co ty wogole piszesz co??? Czasem pomyśl zanim napiszesz! Oni jeżdżą od wczoraj wieczora. Jeżeli mają długa trasę to jak przejedzie to mało widać że jechał później spowrotem więc ten śnieg w tym czasie nasypie i jest biało. Ale co wy chcecie jest ZIMA trzeba uważać noga z gazu i jechać pomału ludzie!!! Co chcecie mieć CZARNĄ drogę i CZARNE chodniki jak tak ciągle pada niestety ale nie będą. Jak jest wam gdzieś spieszno to wyjedź pół godziny wcześniej, i jedź po malu! Widzę jak jeżdżą nie którzy, i ile mają na liczniku przez wioskę, a później jest zaskoczenie że wyleciał z drogi. Trzeba myśleć !!!!

    • Człowieku, 4 i pół godziny nie przejechała żadna piaskarka ani pług na krajowej 30. Jak jutro zacznie topnieć śnieg to pewnie wtedy ich będzie w bród. Tak że nie opowiadaj bajek, a jak się nie wyrabiasz to oddaj to komuś kto podoła zadaniu

  2. A może pomysł że nie ma kierowców na piaskarkę jeżeli masz taką możliwość to wsiądź i jeździj. Są piaskarki i jeżdżą tylko jak tak pada to co ty myślisz że droga będzie czarna ha ha zastanów się !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here