Seria kolizji w regionie, w tym zderzenie osobówki z policyjnym busem

13
5113
zdjęcie poglądowe nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim mają pełne ręce pracy. W tej chwili pracują przy trzech kolizjach, w tym jednej z udziałem policyjnego samochodu.

 

 

Zgodnie z prognozami synoptyków, w nocy z piątku na sobotę w całym regionie sypnęło śniegiem. Warunki na drogach są bardzo trudne. Nie brakuje kolizji.

Na drodze powiatowej 297, na wyjeździe z Lwówka Śląskiego w kierunku Bolesławca doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Z wstępnych ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż kierująca samochodem osobowym kobieta na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad prowadzonym autem i to wpadło w poślizg zderzając się z jadącym z naprzeciwka policyjnym busem z wydziału konwojowego, który przejeżdżał przez nasz powiat.

– W pojeździe nie było zatrzymanych. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń – wyjaśnia st. sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji.

 

 

Kolejna kolizja miała miejsce przed godziną 9 na drodze wojewódzkiej n297 na wysokości Żerkowic. Tam również poza uszkodzeniami pojazdu nikomu nic poważnego się nie stało.

Z uwagi na padający śnieg warunki na drogach są bardzo trudne. Do tego dochodzi mgła i słaba widoczność. Warto o tym pamiętać wybierając się dziś w podróż.

zdjęcia nadesłane przez czytelnika – dziękuję

13 KOMENTARZE

  1. Jakie zaskoczyła. Jeżeli jedzie pług to odgarnie jedną stronę a po jakimś tam czasie wraca i to samo. Pada ciągle śnieg nawet jak piaskarka odśnieży i posypie jest bardzo ślisko więc trzeba uważać. Noga z gazu i ostrożnie jechac. Zima jest więc co ma być cieplutko??? Nie raz się zastanówcie co piszecie!!!. Dla nie których to powinna być droga czarna, chodniki czarne, a wy w adidaskach.

    • Nie wiem, w którym kierunku jadą te twoje piaskarki, ale jadąc między Lwówkiem, a Bolesławcem nie spotkałem ani jednej, podobnie w drodze powrotnej, na drodze tylko śnieg rozjeżdżony przez samochody. Nikt nie wymaga czarnej drogi jak sypie śnieg, ale chociaż zgarnięcia pewnej warstwy i posypania. Ostrożność pozostaje po stronie kierowców.

  2. A mnie już przestał zaskakiwać poziom komentarzy. Piaskarki pracują, śnieg wciąż pada i nie da się w kilka godzin uzyskać idealnej drogi. Zobaczcie czy macie opony na takie warunki, zachowajcie ostrożność i będzie dobrze

    • Opony mam nówki- zimowe, dobrej firmy i w dniu dzisiejszym to bylo mało. Nikt nie pisze o idealnej drodze ale zeby do godziny 14 ani jeden plug nie przejechal po drodze Wojewódzkiej? To cos nie tak.

  3. Jak pada śnieg, to piaskarki nie muszą, ale pługi na jezdniach i na chodnikach powinny odśnieżać non stop, a w Gryfowie Śląskim pług przejechał rano i od tej pory zero. Burmistrz ma wysoką pensję niezależnie czy się stoi czy się leży, więc spoko luz, po co się starać dla mieszkańców. TZW arogancja władzy. Pozdrawiam

  4. Ludzie starsi i młode mamy nie mający samochodów też muszą zrobić w sobotę zakupy dla rodziny.
    Brodzenie w ciężkim śniegu po łydki nie jest zabawne. A w Gryfowie po godz. 16.00 pług odśnieżył jezdnię. hip hip hura

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here