Hodował marihuanę w przydomowym ogródku

0
1638

Lwóweccy i gryfowscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany. W przydomowym ogródku mieszkańca gminy Gryfów Śląski rosło kilkanaście krzewów zabronionej rośliny. Ponadto na posesji ujawniono blisko 200 gram suszu marihuany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Na podstawie posiadanych informacji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim weszli na posesję jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Gryfów Śląski. Już od wejścia widoczne były wysokie na blisko 2,5 metra krzewy konopi, które rosły w przydomowym ogródku. Policjanci na miejscu zabezpieczyli łącznie 12 krzewów konopi indyjskiej, a także blisko 200 gram suszu marihuany oraz broń gazową i amunicję. W sprawie zatrzymano 4 osoby.

35- letni mężczyzna z powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmie sąd.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here